Пятниця, 19.04.2024, 13:55
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5556
    Форум: 555/31819
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Хоббі, захоплення » Тваринництво [ ]

    Категорії каталога
    Автосвіт [2]
    Тваринництво [3]
    Мисливство [1]
    Рибальство [0]
    Сад, огород [2]
    Філателія [0]
    Готуємо смачно [68]
    Велика біла з берегів Альбіону непогано почувається на Київщині

    ЗАТ “Племінний завод “Агро-Регіон” розводить свиней великої білої породи англійської селекції, яка показала себе з найкращого боку як за чистопородного розведення, так і за гібридизації. Під час схрещування використовують чистопородних кнурів породи ландрас на свиноматках великої білої породи, а потім двопородних свинок осіменяють сім’ям кнурів дюрок для одержання трипородних поросят для відгодівлі. За рік тут отримують понад 30% таких поросят від усіх народжених.
    Кнурів великої білої породи використовують для покращання відтворювальних та м’ясних якостей свиноматок основного стада. Кнурів великої білої породи, ландрас та дюрок практично щорічно завозять із кращих племзаводів України, таких як агрофірма “Обрій” Покровського району Дніпропетровської області, ВАТ “Племзавод “Степний” Кам’янко-Дніпровського району Запорізької області та інших. Із листопада 2004 року “Племзавод “Агро-Регіон” має статус племзаводу з розведення свиней великої білої породи.
    Виробництво свинини організовано на двох виробничих ділянках: репродукторній фермі с. Сеньківка та відгодівельній свинофермі с. Велика Стариця. Опороси основних свиноматок і тих, що перевіряють, приймають в свинарниках-маточниках.
    Технологія вирощування поросят така. Відлучають малюків від свиноматок у 21-денному віці середньою живою масою 6–7 кг, проте ці поросята залишаються в своїх станках ще на два тижні. Пізніше, у 35-денному віці, поросят середньою масою 9–10 кг переводять на дорощування (до 80 діб) на відгодівельну ферму, а ремонтний молодняк переводять в окреме приміщення.
    Із шостої доби життя новонароджених поросят привчають до годівлі передстартерними комбікормами, поступово збільшуючи їхню кількість. Свиноматок після відлучення поросят із цеху опоросу переводять у цех відтворення, де вони на п’яту–сьому добу приходять в охоту і їх осіменяють. На третю добу після осіменіння свиноматок групують у станки по 5–7 голів і утримують так аж до переведення в свинарники-маточники за три доби до опоросу.
    Для ремонту основного стада щорічно відбирають свинок у співвідношенні 1:2 (свиноматки і ремсвинки). Свинок відбирають під час відлучення від свиноматок за такими показниками: вони повинні мати міцну конституцію і не менше 12–14 розвинутих сосків. Ремонтних свинок злучають у семи- восьмимісячному віці, коли вони досягають живої маси 115–120 кг.
    Значну увагу ветеринарні спеціалісти приділяють проведенню основних ветеринарно-профілактичних заходів для одержання й вирощування здорового молодняку свиней. На всіх виробничих ділянках підтримують високий рівень ветеринарно-санітарної культури виробництва й керуються принципом “усе зайнято — все вільно”.
    На всіх виробничих ділянках свиней годують із годівниць бункерного типу, гній видаляють скребковими транспортерами ТСН-3Б, а напувають поросят за допомогою автоматичних соскових поїлок.
    “Племзавод “Агро-Регіон” має міцну та сталу кормову базу (в середньому тут одержують 45–50 ц кормових одиниць з 1 га сіяних кормових культур). Темпи інтенсифікації свинарства на підприємстві характеризуються показниками, наведеними в таблиці.
    За 2005 рік від реалізації свиней у живій масі господарство виручило 11,2 млн грн. Від реалізації свиней у живій масі на м’ясо за 2005 рік “Агро-Регіон” отримав 5746 тис. грн прибутку. Рентабельність свинини становить 105%, а рентабельність її виробництва за останні три (2003–2005) роки становила 89%.
    Високорентабельного виробництва свинини досягнуто насамперед завдяки низькій собівартості 1 ц приросту живої маси свиней, а відповідно, і 1 ц реалізованих свиней у живій масі та відносно високій середній ціні свиней на час їхньої реалізації. Так, 2004 року собівартість 1 ц реалізованих свиней у живій масі не перевищувала 505,24 грн (1 ц приросту ж. м. — 386,0 грн), а середня реалізаційна ціна — 901,07 грн, у 2005 році ці показники були — 525,03 (1 ц приросту — 439,0 грн) і 1075,04 гривень, відповідно.
    В “Агро-Регіоні” використовують комбікорми власного виробництва. Їх виготовляють у кормоцеху, що працює в с. Велика Стариця, за шістьма рецептами, які розробляють головні зоотехніки з кормів. Готують комбікорми для кнурів-плідників, свиноматок підсисних, свиноматок холостих і супоросних, поросят до двох місяців, поросят двох-чотирьох місяців та на відгодівлі. Комбікорми згодовують у сухому вигляді.
    Раціони годівлі всіх статево-вікових груп свиней збалансовано практично за всіма поживними речовинами: обмінною енергією, сирим протеїном, сирою клітковиною, амінокислотами, мікро- та макроелементами. Концентровані корми становлять 98% у структурі раціонів годівлі свиней, із них комбікорми — понад 70%.
    Середня чисельність працюючих на підприємстві — 507 чоловік, у тому числі в тваринництві — 323, із них на виробництві свинини — 97 чоловік. Навантаження на 1 оператора з догляду за підсисними свиноматками з поросятами — 28 голів, відповідно, на дорощуванні свиней віком 35–80 діб — 650–750 голів, а віком понад 80 діб — 500 голів.
    Вартість основних засобів підприємства станом на 1 січня 2006 року становить 46,8 млн гривень. До кінця 2006 року господарство планує збільшити чисельність свиней до 15000 голів, одержати 20000 голів приплоду поросят, підвищити середньодобові прирости живої маси свиней на вирощуванні та відгодівлі до 450 грамів та реалізувати не менше 1200 тонн свиней у живій масі.


    Д. Микитюк,
    канд. с.-г. наук
    Л. Яцик,
    голова правління ЗАТ “Племінний завод
    “Агро-Регіон”
    М. Геймор,
    учений зоотехнік


    http://www.ukragroportal.com

    Категорія: Тваринництво | Додав: Admin (08.10.2008)
    Переглядів: 1964 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Статуси >>
  • Для Размышления на... >>
  • Яке пиво п'єте... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net