Четвер, 25.04.2024, 23:40
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5562
    Форум: 555/31819
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Юридична консультація [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Чи враховується при визначенні тривалості відпустки вихідні, святкові й неробочі дні?
    Вихідні дні (субота, неділя) входять до відпустки, так би мовити, на загальних підставах, оскільки відпустка обчислюється у календарних (а не робочих, як до 1997 року) днях. А от святкові та неробочі дні не враховуються, але й не оплачуються. До таких днів в Україні віднесені: 1 січня - Новий рік; 7 січня - Різдво Христове; 8 березня-Міжнародний жіночий день; 1 і 2 травня - Дні міжнародної солідарності трудящих; 9 травня-День Перемоги; 28 червня-День Конституції України; 24 серпня-День незалежності України, а також дні, на які за церковним календарем припадають Великдень і Трійця.

    Як розрахувати „відпускні” працівникам, які перебувають у щорічних чи додаткових відпустках?
    Нарахування виплат на час щорічної відпустки, додаткових відпусток працівникам, здійснюється згідно з порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.02.1995 №100 з наступними змінами та доповненнями до нього. Ним передбачено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати часу всіх видів відпусток або виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться на основі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки. Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.
    Нарахування виплат за час щорічної відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або компенсації за невикористані відпустки, тривалість яких розраховується в календарних днях, проводиться шляхом ділення сумарного доходу за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових та неробочих днів, Різдва, Трійці, Пасхи). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

    Які види виплат враховуються при обчисленні середньої зарплати?
    При обчисленні середньої заробітної плати для оплати за час відпустки враховуються такі види виплат: 1.Заробітна плата (основна та додаткова); 2.Виплати за час, протягом якого працівникові зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов’язків, службового відрядження тощо); 3.Допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

    Які види виплат не враховуються при обчисленні середньої зарплати?
    При обчисленні середньої заробітної плати не враховуються: а)виплати за виконання окремих доручень (одноразового характеру), що не входять в обов’язки працівника (за винятком доплат за суміщення посад, професій, розширення зон обслуговування або виконання тимчасово відсутніх працівників, а також різниця у посадових окладах у випадку заміщення керівника); б)одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, допомога працівникам, які виходять на пенсію, вихідна допомога тощо); в)премії за винаходи та раціональні пропозиції, за здавання та збирання брухту чорних, кольорових і дорогоцінних металів; г)грошові і речові винагороди за призові місця на змаганнях, оглядах, конкурсах тощо; д)вартість безплатно виданого спецодягу, спецвзуття, мила, змивних і знешкоджувальних засобів, молока та лікувально-профілактичного харчування; е)виплати, пов’язані з ювілейними датами; є)заробітна плата на роботі за сумісництвом (за винятком працівників, для яких включення її до середнього заробітку передбачене чинним законодавством).

    Чи має працівник  право на чергову оплачувану відпустку, якщо кілька років підряд бував у відпустці без збереження заробітної плати?
    Якщо відпустка надавалась працівникові за сімейними обставинами на термін до 15 календарних днів на рік згідно з ст.26 Закону України „Про відпустки”, то одноденний заробіток працівника буде дещо менший, адже у ці 15 календарних днів він не отримував зарплати, але ці 15 календарних днів включаються у розрахунковий період.
    Існує певна категорія працівників, яким відпустки без збереження заробітної плати надаються в обов’язковому порядку відповідно до ст.25 Закону „Про відпустки”. Наприклад: ветеранам війни - до 14 календарних днів щорічно; - пенсіонерам за віком та інвалідам ІІІ групи - до 30 календарних днів; - інвалідам І та ІІ групи - до 60 календарних днів; - ветеранам праці - до 14 календарних днів; - працівникам по догляду за хворим, рідним по крові або шлюбу - до 30 календарних днів. Таким працівникам у розрахунок виплат на час чергової відпустки ці періоди повністю виключаються, тобто нема зарплати, але зменшується і кількість днів у розрахунковому періоді на число днів відпустки без зарплати. Отже, працівник має право на чергову оплачувану відпустку, але розмір „відпускних” вже буде меншим.

    Начальник управління юстиції Н.Коваленко

    Категорія: Юридична консультація | Додав: Admin (15.08.2008)
    Переглядів: 15537 | Коментарії: 2 | Рейтинг: 5.0/1 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 2
    21.10.2015
    2. Дмитро [Матеріал]
    В моєму випадку відбулась,така ситуація. Розмір виплати мені становить преблизно 8100грн. так мені повідомили в Княжі, при цьому я заповнив всі бланки, і був згідний з сумою зазначеной в них, але при тому... Мені прийшла письмова відповідь про отримання коштів в бакові. Зазначена сума в письмі менша ніж я був ознайомлений в Княжій,! на 1900 грн!"!! Мені прийшла виплпта в сумі 6100, чому така різниця в сумах!!! Мені нараховано в Княжій 8100, а прийшло повідомлення на на отримання коштів в розмірі 6100, якщо в Княжій мені відповіли, що я отримаю 8100!!! Що я можу зробити щоб мені виплатили повну суму? Дякую.

    09.07.2012
    1. Оля [Матеріал]
    Підскажіть, будь ласка, чи враховувати мені 29 червня (день, який переноситься) при розрахунку тривалості днів відпустки?

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Статуси >>
  • Для Размышления на... >>
  • Яке пиво п'єте... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net