Субота, 04.05.2024, 09:13
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 1
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5569
    Форум: 555/31824
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Здоров'я [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Про що свідчать збільшені лімфовузли

    Стародавні греки виявили, що в людському телі, окрім червоної рідини циркулює ще й прозора, і назвали її лімфою, що в перекладі з грецького означає «чиста вода, волога». Лімфа тече по лімфатичних судинах, які пронизують увесь наш організм. На шляху лімфатичних судин розташовані лімфатичні вузли. Для чого вони потрібні?

    Відфільтруйте це негайно

    У кожної людини в організмі від 400 до 1000 лімфатичних вузлів. Вони розташовані в ямках на згинах кінцівок, на шиї, під щелепою, в грудній і черевній порожнинах. У них дозрівають імунні клітини. Кожен вузол цілодобово безперервно «збирає» лімфу з певної ділянки і фільтрує її від шкідливих домішок. Ними можуть бути хвороботворні мікроорганізми, дефектні клітки, чужорідні білки.

    Що ж відбувається з домішками, що залишилися в лімфовузлі? Їх атакують імунні клітини – макрофаги і в буквальному розумінні з`їдають ворога. Проте якщо навантаження на вузол велике (наприклад, в тканинах, від яких тече лімфа, виникло запалення), для нього це не проходить безслідно: вузол більшає і запалюється. Коли хвороба пройде, лімфатичний вузол зменшиться, але тепер назавжди залишиться трохи щільнішим.

    Скільки сердець у жаби

    Рідка частина крові просочується з капілярів в міжклітинні простори, утворюючи лімфу. Вона омиває тканини, а потім вже збирається в лімфатичні судини, які повертають її у вени. У деяких тварин, наприклад, у риб, амфібій, рептилій і птахів, під шкірою знаходяться особливі структури, які називають «лімфатичними серцями», - в них є м`язи, які скорочуються і проштовхують рідину в одному напрямі. У людини таких «сердець» немає.

    У маленьких дітей, які ще нічим не встигли перехворіти в своєму житті, лімфатичні вузли неможливо промацати під шкірою, настільки вони м`які і крихітні. Але хто з нас, дорослих, незнайомий хоча б із застудою? Тому наші лімфовузли можна знайти і помацати на шиї і під щелепою. У більшості людей, правда, на згинах кінцівок ці біологічні «фільтри» залишаються такими ж, як у немовлят - відшукати їх непросто, якщо на цій руці або нозі ніколи не було запалення. Найскладніше з вузлами, розташованими глибоко в черевній або грудній порожнині: їх не помацати і не побачити. Бувають випадки, коли навіть досвідчені фахівці приймають запалення лімфатичного вузла в животі за апендицит.

    Про що розповість лімфовузол

    Коли лікар промацує лімфатичні вузли, він звертає увагу на все: болісні чи ні, наскільки вони великі, чи спаяні між собою і з навколишніми тканинами. Ці характеристики можуть допомогти встановити точний діагноз.

    Безболісне збільшення лімфовузлів називається лімфаденопатією і свідчить про те, що в найближчих тканинах ховається хвороба.

    Хворобливе збільшення лімфатичного вузла (лімфаденіт) свідчить про те, що запалення відбувається у ньому самому. В цьому випадку біологічний «фільтр» не справляється зі шкідливими бактеріями (або імунітет слабкий, або інфекція особливо сильна) і піддається атаці з боку мікробів. Іноді справа доходить до нагноєння, що вельми небезпечно: гній може утворити флегмону - розлитися між шарами тканин (видалити його зможе тільки хірург).

    Якщо лімфатичні вузли стають дуже щільними і зливаються в єдиний малорухливий комплекс, то лікар може запідозрити у пацієнта злоякісну пухлину.

    Наші ракові клітини

    У кожного з нас утворюється до 100 000 ракових клітин на добу - тобто тих, у яких через генетичні "вади" змінюють властивості, - від білків в оболонці до здатності безконтрольно розмножуватися. У них є ще одна особливість - вони легко відділяються від місця свого зародження і починають подорож по організму. Насамперед вони потрапляють в лімфатичну систему і тут же знешкоджуються в лімфатичних вузлах. При спадковій схильності до раку у людини утворюється стільки ж дефектних клітин, як і у будь-кого, але в організмі знижена здатність лімфовузлів їх фільтрувати, як і здатність імунних клітин знаходити їх в тканинах і знищувати.

    Коли знижений імунітет

    При ангіні відбувається локальна лімфаденопатія у ділянці шиї, а при захворюваннях, що передаються статевим шляхом, - в паховій ділянці. Проте деякі хвороби викликають генералізоване (тобто, повсюдне) збільшення лімфатичних вузлів. Так відбувається, наприклад, при СНІДі. З одного боку це добра ознака - імунітет активно бореться з небезпечним вірусом імунодефіциту, а з іншого боку - один з симптомів страшної хвороби. Імунітет слабшає, і лімфатичні вузли втрачають здатність боротися з хвороботворними бактеріями і раковими клітинами. Хворі з ВІЛ-інфекцією можуть загинути, але не від самого вірусу, а від супутніх інфекцій і пухлин.

    medportal.ru

    Категорія: Здоров'я | Додав: Admin (15.04.2009)
    Переглядів: 4529 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • SOS! Ображають КОБ... >>
  • Глухий кут Гундяєв... >>
  • "ФУТБОЛ" >>
  • Про породи собак. >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net