В XІ-XІІІст. місцевість, де розташоване місто, входила до складу Переяславського князівства Київської Русі. Вперше поселення згадується у 1647р. Назва походить від річки Кобелячки, притоки Ворскли. З 1654р. - сотенне місто Полтавського полку. "Життя - це шанс на щастя."
Герб російського періоду затверджений у квітні 1842р. і відображає події російсько-шведської війни 1709р. У горішній частині перетятого щита в золотому полі лавровий вінок; у долішній - в червоному полі складені навхрест меч і рушниця.
Розроблений 16.02.1865. В червоному полі два навхрест покладених срібних з золотими руків'ями мечі, супроводжуваних в главі щита золотим же лавровим вінком. У вільній частині герб Полтавської губернії.Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками,оповитими Олександрівською стрічкою.
Затверджений 15 грудня 2000р. рішенням XXI сесії міської ради XXIII скликання. Щит чотиридільний і скошений, у верхньому лазуровому полі золотий лапчастий хрест, у нижньому червоному полі - золота літера "К", у бічних золотих полях - по червоній восьмипроменевій зірці. Щит обрамований декоративним картушем i увiнчаний срiбною мiською короною з трьома вежками. Автор - А.Ґречило. Сигль "К" фігурував на міських печатках із початку XVIIIст. Хрест на лазуровому полі підкреслює приналежність містечка до Полтавського козацького полку. Зірки означають стабільність і постійність. А.Ґречило, "Герби та прапори міст і сіл України", т.1.
Затверджена 15 грудня 2000р. рішенням XXI сесії міської ради XXIII скликання. Квадратне полотнище, від древка на синій вертикальній смузі (завширшки в 1/3 сторони прапора) жовтий козацький хрест, над ним та під ним - по білій восьмипроменевій зірці; із вільного краю на жовтому фоні малинова літера "К".
Як на мене дуже мало інформації про зображені символи на прапорах, важко сказати. Раніше знала більше та зараз уже все забула((Але на перший погляд мені теж подобаеться цей проект. в тому плані, яку інформацію несуть символи, а в плані приємливо для ока - сучасний Господи, сколько уже не сделано! A сколько еще предстоит не сделать...)))
На гербі може бути лише один напис - девіз на латині, а літери чи слова на будь-якій іншій мові неприпустимі, це йде супереч геральдиці, дуже давній і дуже точній науці.