Четвер, 25.04.2024, 00:47
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5561
    Форум: 555/31819
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2007 » Грудень » 5 » НЕ МАЄМО ПРАВА ЗАБУТИ



    НЕ МАЄМО ПРАВА ЗАБУТИ
    13:47
    Не забутиУкраїна довго не могла згадувати про голодомор. Десятки років про цю трагедію говорили тільки пошепки, зі страхом і відчаєм. Нам тлумачили, що в Україні не було голоду, а був неврожай. Нас привчали, що це вигадка, і старанно приховували правду.
    Під час аналізу тих подій рано чи пізно виникає питання про причини та винуватців трагедії. Безумовно, головною причиною Голодомору стала політика тоталітарного сталінського режиму – безвідповідальні експерименти з метою побудови щастя «в окремо взятій країні», які передбачали, зокрема, злиття усіх націй і народностей СРСР в єдиний «радянський народ» з уніфікованою свідомістю та здійснення швидкого «індустріального стрибка» шляхом «мобілізації» внутрішніх ресурсів.
    На практиці це означало фізичне винищення усіх класових та національних «ворогів» сталінського режиму, тобто людей, які мали свою думку щодо розбудови «світлого майбутнього». Головним аргументом здійснення цієї політики нерідко ставав терор, зокрема, терор голодом. А Україна була головним полігоном «вирішення національного питання» та проведення індустріалізації...
    Для зміцнення своєї влади тоталітарний режим знищував усіх, хто міг хоч якось порушити монополію тоталітарної держави на право вирішувати, як має жити держава. Українська нація, яка була другою за чисельністю в СРСР, мала величезний культурно-історичний спадок, власні славетні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби, а тому становила серйозну загрозу для цього імперського утворення, його геополітичних намірів. З огляду на це сталінський режим вдався до відкритої війни проти українців.
    Голодомор 1932–33 рр., штучно організований комуністичним сталінським режимом, є однією з найтрагічніших сторінок історії народу України. Від голодної смерті 72 роки тому загинуло за різними даними від 7 до 10 мільйонів людей. Від нього постраждала кожна українська родина. Не оминув голод і наш край. За даними вчених, найбільш постраждали від голоду тодішні Харківська і Київська області (теперішні Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська). На них припадає 52,8% загиблих.
    23 листопада у приміщенні Кобеляцької районної державної адміністрації (РДА) віддали шану жертвам голодомору, провівши цікавий захід, присвячений роковинам тих страшних подій. Змістовний сценарій підготувала Таміла Шевченко, керівник внутрішньої політики апарату РДА. Ведучі заходу – Тетяна Бондаревська та Володимир Яловега – розповіли про події 1932-33-іх років, Валентина Уткіна прочитала напам’ять прекрасний твір про голодомор, вокальне тріо “Осіннє золото” подарували душевні пісні. У сценарії використовувались вірші про голодне лихоліття Дмитра Білоуса. До теми голодомору зверталась і наша землячка Галина Гармаш, віршовані рядки якої прозвучали того дня. У постановці заходу брали маленькі гуртківці Будинку дитячої та юнацької  творчості.
    За вагомий особистий внесок у роботу по дослідженню історії голодомору 1932-33 років у Кобеляцькому районі та у зв’язку з 75- ми роковинами трагедії нагороджені грамотами РДА та районної ради Марію Крайник, учителя історії Перегонівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, та Валентина Голяника. Дещо пізніше у розмові Марія Миколаївна висловила подяку Григорію Жуку, жителю Гарбузівки, який усіх спонукав до збирання матеріалу про голодомор, а також самотужки встановив пам’ятник жертвам тих подій.
    Далі присутнім було запропоновано переглянути уривок з фільму “Голод-33”, який відзнято за мотивами твору українського письменника Василя Барки “Жовтий князь”. До речі, Василь Барка у 1963 році у своїй книзі «Жовтий князь» вперше вжив слово голодомор, а поет Борис Олійник  першим офіційно вголос сказав про трагедію. Стрічка про голодомор психологічно важка, автору статті торік пощастило переглянути її повністю. Але такі фільми потрібні. Ми, українці, не маємо права забувати про голодомор 1932-33 років, який визнано геноцидом українського народу.
    Захід, проведений того дня не був святковим чи урочистим, не був він і піднесено-радісним. Відчутні були у ньому нотки суму, і від цього ніде не дінешся. Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в пам’яті українців, кожного кобелячанина,  однією з найстрашніших сторінок нашого минулого. Ця сторінка сприймається суспільством передусім на емоційному рівні. Але в той же час Голодомор – це історичне явище, яке відбувалося у конкретний час, у конкретному місці і є наслідком дій конкретних осіб.

    Марина СІДАШ
    Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 1074 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Статуси >>
  • Для Размышления на... >>
  • Яке пиво п'єте... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net