Пятниця, 29.03.2024, 09:41
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 1
    Нових за тиждень: 1
    Нових за місяць: 2
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5535
    Форум: 555/31813
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2007 » Грудень » 21 » ЖАХЛИВИЙ «СОН»



    ЖАХЛИВИЙ «СОН»
    22:30
    Якщо не зраджує пам’ять, в 1940 році, будучи учнем шостого класу і одночасно головою піонерського загону, я прочитав повість Аркадія Гайдара «Тимур і його команда». Дії Тимура і його команди настільки мене полонили, що я негайно із піонерського загону утворив тимурівську команду. Тимурівці зробили багато добрих справ. Одна особливо врізалась в мою пам’ять. На краю села біля вільхового гайку жила одинока бабуся. Незважаючи на похилий вік, вона обробляла грядку, яка була біля хатини на горі, а внизу, на відстані 100 метрів була криниця. В спекотні дні літа наша тимурівська команда розміщалася ланцюжком від криниці до двох великих дерев’яних діжок, які стояли на бабусиних грядках. З криниці дерев’яними відрами, з руки і руки ми наливали повні діжки. Бабуся лійкою поливала огірки й помідори. Коли овочі достигли, старенька покликала загін до себе в гості на свято (вже не памьятаю – чи громадянське, чи релігійне). Вона пригощала нас малосольними огірками, медом і шуліками з маком. Дуже смачні страви. Для мене на все життя вони стали найсмачнішими.
     Почалася війна. Всі юнаки-тимурівці загону, де я був командиром, із зброєю в руках захищали рідну землю від ворога. Із вісімнадцяти дванадцять загинуло смертю хоробрих у бою, двоє повернулися з фронту інвалідами. Я особисто був двічі поранений.
    Вже в пенсійному віці довідавшись, що в Одесі тимурівцям встановили пам’ятник, не гаючи часу поїхав і поклав квіти. З цікавістю роздивлявся місто-герой, яке знав лише по кінофільмах та літературі…
    Тепер для мене Одеса є місто, де потоптано мою юність, де вчинено акт вандалізму, якого ще не знала людська історія. З п’єдесталу зняли статуї тимурівців і встановили на їх місця статую імператриці Катерини Другої.  Я не повірив своїм очам, коли побачив по телевізору цей процес – як знімали тимурівців, які чинили добро і встановлювали статую аморальної російської цариці. Вона ж відібрала волю у селян, здобуту у національно-визвольній війні під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, зробила українців кріпаками і знищила Запорізьку Січ.
    Здавалося, що мені приснився жахливий сон. Моя свідомість корчилася від побаченого і почутого. «Не може цього бути!» - хотілося гукнути на всю Україну. Але дійсність жорстока і невблаганна – в Одесі немає пам’ятника тимурівцям, а є Катерині Другій. Я згадав бабусю, якій ми, тимурівці, носили воду. Переді мною, як живі, встали мої друзі по загону, котрі загинули на війні. Серед них Володимир Носань – шкільний поет, вірші якого друкувалися в журналі «Піонерія», Микола Петренко – отримав І місце на районній олімпіаді фізиків і математиків. Можливо це загинули майбутні великі поети і вчені?
    Після Жовтневої революції 1917 року комуністи оголосили Катерину Другу ворогом трудящих і зруйнували всі пам’ятники імператриці на всій території  СРСР, в тім числі і в Одесі. Тепер комуністи й соціалісти на сесії Одеської міської ради одностайно проголосували за встановлення пам’ятника Катерині Другій. Яка це політика? Це політика на рівні мешканців чехівської палати №6.
    За зганьблену мою юність тимурівця, за знущання над пам’яттю моїх загиблих друзів, моїх предків, які мучилися в кріпацтві,  я відчуваю огиду до таких політиків.

    Олександр ЗАХАРЧЕНКО
    Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 1324 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • О путешествиях: Из... >>
  • Перевод документов >>
  • Международные SMS ... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net