Зокрема, керівник парламентського комітету з питань євроінтеграції, представник НУ-НС Борис Тарасюк висловлює думку про те, що за всіх президентів та за всіх прем’єрів Польща послідовно відстоювала ідею приєднання України до ЄС.
«Польща послідовно на всіх рівнях у рамках Європейського Союзу відстоювала ідею надання Україні запрошення до майбутнього членства у ЄС, надання перспективи членства. Польща послідовно за всіх Президентів і всіх урядів підтримувала вступ України як до ЄС, так і до НАТО. Очевидно, що поляки мають консенсус всіх політичних еліт щодо відносин з Україною», – заявив Борис Тарасюк.
З Тарасюком погожджується представник комітету у закордонних справах Леонід Кожара:” Природно, що Польща хоче, щоб Україна була і членом Євросоюзу, і членом НАТО, оскільки кордон тоді проходитиме не по її території, а по території України. Ефективність такої допомоги Польщі прямо залежить від її політичного та економічного потенціалу. На сьогоднішній день Польща є досить впливовою країною в Європейському Союзі”.
У свою чергу політичний експерт Сергій Таран вважає, що сьогодні Польща є найголовнішим партнером України у Європі.
„Польща робила чимало вдалих зовнішньополітичних кроків для того, щоб Україна більше інтегрувалася в економіку та систему безпеки Європи”- каже експерт.
На думку Тарана, Польща зараз хоче бути центром геополітичного впливу у Центральній та Східній Європі, а без вісі Варшава-Київ зробити це надзвичайно важко.
„Налагоджуючи мости для України до Європи, Польща стверджує себе, як центр геополітичного впливу у Східній та Центральній Європі. Надто часто Польща була розірвана між Заходом та Сходом. Тож історично для Польщі було дуже важливо створити собі союзника, який би перебував у такому ж самому геополітичному становищі, як і вона, протистояв цьому впливу, який роздирає країну між Сходом та Заходом”, – зазначив політичний експерт.
Окрім цього, оглядачі відзначають, що і Польща, і Україна є надзвичайно важливими партнерами Сполучених Штатів у Європі, і великою мірою США сподіваються, що ці дві країни зможуть стати противагою членам старої Європи.
Дводенний візит Дональда Туска в Україні розпочався напередодні після обіду покладенням квітів до пам’ятника жертвам комуністичного режиму в Биківні і пам’ятника жертвам Голодомору на Михайлівській площі в Києві.
У програмі візиту керівника польського уряду в Україні передбачено зустрічі з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та президентом Віктором Ющенком.
Під час візиту Дональда Туска в Україні мають бути підписано угода про місцевий прикордонний рух між Польщею та Україною та договір про співпрацю при підготовці та проведенні ЄВРО 2012.
Нагадаємо, Європейська Комісія має певні зауваження щодо польсько-української угоди про місцевий прикордонний рух.
Закиди Єврокомісії стосуються медичних послуг для подорожніх та надто широкої прикордонної зони.
Попри це, Брюссель не вимагає припинення укладення договору, правки пропонуються внести після підписання угоди.
За матерiалами Радіо Свобода