"Є спроби нагнітати ситуацію, є спроби створювати штучну проблему. Коли ми говоримо про бензин, одне з щонайпотужніших підприємств, що його виробляють, - Кременчуцький НПЗ – досі, незважаючи на те, що у держави там 62%, ми не можемо змінити керівництво заводу, тому що компанія, пов'язана з Приватбанком, має 1%, і захопила керівництво, контролює ситуацію, створюючи штучну бензинову кризу, закриваючи заправки і штучно підвищуючи ціни", - сказав перший віце-прем'єр.
"Якби у них не було прикриття на дуже високому рівні – в Секретаріаті Президента – ми б цю проблему вирішили набагато швидше", - підкреслив Турчинов.
Нагадаємо, що ЗАО Укртатнафта створене в 1994 році відповідно до указів президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ. Проектна потужність підприємства складає 18,6 млн. тонн переробки нафти за рік.
61,346% акцій Укртатнафти належать державі і передані до статутного фонду НАК Нафтогаз України, 28% - Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передані в довірче управління ВАТ Татнефть), 8,6% - компанії Татнефть (Татарстан), 1,2% акцій володіє ТОВ Корсан.
19 березня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Кабінет Міністрів України має намір найближчим часом призначити нове керівництво на ЗАТ Укртатнафта (Кременчуцький НПЗ). За її словами, „на жаль, це підприємство було в попередні роки, я маю на увазі 2007 рік, захоплено деякою комерційною структурою, яка має всього 1,5%, а держава, яка після вчорашнього рішення суду має 62%, - не має там ні менеджменту, ні представництва, нічого”.
“Проведені абсолютно законні і легальні збори акціонерів Кременчуцького НПЗ... і ми узяли певний тайм-аут, і в найближчий день ми призначимо керівництво, і нафтопереробний завод отримає дійсно державне управління... і завод буде завантажений сировиною”, - сказала вона.
Антимонопольний комітет України 24 березня минулого року порушив справи проти ЗАО ЛиНІК (Лисичанський НПЗ, Луганська область) і ЗАО Укртатнафта (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область) за ознаками зловживання монопольним положенням на загальнодержавному ринку нафтопродуктів. За його словами, попередній аналіз ситуації за період з кінця 2007 року по лютий 2008 свідчить про необґрунтоване підвищення цін цими оптовими операторами ринку нафтопродуктів.
За матеріалами УНИАН