Пара подала документи в італійський ЗАГС і очікує, що церемонія весілля відбудеться ще до початку літа.
Новоспеченій парі за всю історію стосунків ніколи не вдавалося залишатися разом надовго: до 75 років обоє працювали в різних містах, а потім побаченням заважали відстані та великі родини закоханих. Мадам Сільві Базан працювала й жила в Монако, а її шанувальник - в Італії. Вони могли бути разом лише на вихідних та під час відпусток.
Утім, обох така ситуація влаштовувала, і одружуватися вони не збиралися. Лише зараз пара зважилася на цей крок.
"Ми не призначили дати церемонії, однак я б хотіла, щоб це сталося якнайшвидше, бажано ще до літа", - каже Сільві Базан.
Довгожителі вже давно не дивина у Франції. Сьогодні в країні живе більше 20 тисяч людей у віці 100 років і більше, з 1990 року їхня кількість зросла більш ніж у п'ять разів.
Цей французький феномен експерти пояснюють розвитком медицини. Народжені на початку минулого сторіччя в селах - "покоління біо" - змогли дожити до глибокої старості завдяки правильному доглядові, своєчасній діагностиці та лікуванню хвороб. Сторічні французи, однак, лише підтверджують загальну тенденцію: тривалість людського життя збільшується. Нині вона вже більше 81 року, причому жінки живуть довше за чоловіків: 84,5 року проти 77,6. До теперішнього стану справ з довгожителями Франція йшла доволі довго: 1900 року країна нараховувала близько сотні столітніх, 1990-го - 3,7 тисячі.
За прогнозами вчених, є надія, що до 2050 року їх буде більше 60 тисяч. Утім, така тенденція заховує певні економічні ризики: за тими ж прогнозами, у 2050 році 16,6% населення будуть старшими 75 років.
За матерiалами РІА Новости