Напередодні відкриття саміту Північноатлантичного альянсу в Бухаресті канцлер Німеччини Анґела Меркель дала зрозуміти, що двері в НАТО залишаються для України відкритими.
Проте Україна, на її думку, повинна спочатку дійти внутрішньополітичного консенсусу, тобто, більшість населення повинна висловитися за вступ до НАТО.
На швидкому рішенні наполягають США, які хотіли б уже зараз відкрити двері альянсу для Києва. Ця ситуація цілком може стати для НАТО лакмусовим папірцем внутрішньої згоди, оскільки в Європі цю позицію розділяють не всі.
«У випадку з Україною, американці формують перспективи з певними позитивними сигналами, тоді як Європа демонструє обережність і скепсис»,- сказав німецький експерт з НАТО Свен Зінґхофен.
Нагадаємо сьогодні, 2 квітня, глави держав і урядів 26 країн НАТО, партнери Північноатлантичного альянсу, а також представники ряду міжнародних організацій відкривають в Бухаресті чергову зустріч, під час якої вирішуватиметься ряд важливих питань, серед яких – надання Україні і Грузії Плану дій щодо членства в НАТО.
Як повідомлялося, напередодні президент США перебував з офіційним візитом України. Під час зустрічі з українським Президентом Буш заявив про підтримку надання Україні ПДЧ і пообіцяв твердо стояти на цій позиції під час саміту НАТО в Бухаресті.
Крім США ще десять країн НАТО домагаються надання Україні та Грузії ПДЧ. Серед них - Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Чехія, а також Канада.
Водночас напередодні, 1 квітня, французький прем'єр-міністр Франсуа Фійон заявив, що Франція не підтримає Україну та Грузію в їхньому прагненні отримати План дій із набуття членства в НАТО.
За матерiалами УНІАН, Німецька хвиля