За даними аналітиків групи компаній Оболонь, у березні кількість договорів завдатку скоротилася на 27%. Змінився і якісний склад квартир, що продавалися. Різко знизилася питома вага дорогих об’єктів. Якщо в лютому в переліку договорів завдатків трикімнатних квартир було на 12% більше, ніж однокімнатних, то в березні однокімнатні квартири купували в 2,5 разу частіше, ніж трикімнатні.
Поступове сповільнене подорожчання квартир у Києві відзначають і аналітики компанії Канзас. Проте, незважаючи не тільки на березневе, але і січневе, і лютневе зростання цін цього року, вони стверджують, що прогнозування перспектив ринку житла неоднозначне, і навіть допускають ілюзорність цих цін.
Вірною ознакою того, що ринок нерухомості Києва переживає свої не найкращі часи, служить кількість заявок, які кияни подають до БТІ міста для отримання довідок-характеристик житла, повідомляє Агент.ua.
Якщо ще рік тому на оформлення довідок через БТІ йшов місяць у кращому разі, то сьогодні ця процедура займає трохи менше ніж два тижні.
Практично всі операції з нерухомістю, - купівля або продаж житла, - вимагають довідок-характеристик із бюро технічної інвентаризації (БТІ).
Підтвердили інформацію про млявий хід продажів і в одній з київських будівельних компаній, повідомивши, що кількість операцій з купівлі-продажу квартир у новобудовах істотно скоротилася порівняно з попереднім роком.
Зменшилася на 23% порівняно з січнем частка купівлі квартир, які беруть у кредит, - у січні питома вага операцій з використанням іпотечного кредитування складала 62%, а в березні - 39%.
Зниження кількості кредитів на житло експерти пов’язують з постійними заявами уряду і президента про можливе зниження ставки по іпотечних кредитах. Ще складніше, стверджують аналітики, стало отримати іпотечний кредит при покупці житла на первинному ринку. Банки видають такі кредити, як правило, лише в тих випадках, коли самі стежать за ходом будівництва і беруть участь у кредитуванні забудовників.
Ураховуючи високий рівень інфляції та послаблення долара, в квітні ціни пропозицій продовжуватимуть зростати, проте, цілком можливо, що буде зростати (хоч і повільнішими темпами) і розмір торгу, вважають аналітики ДК Оболонь.
Про те, що в реальності ціна продажу квартир нижча, ніж заявлена, ріелтори говорять дуже обережно. Але всі одноголосно стверджують — ринок нерухомості вельми перегрітий. Якщо зростання цін на нерухомість перекриє зниження купівельної спроможності долара, ціни на житло почнуть знижуватися активніше.
Раніше повідомлялося про те, що березневе зниження курсу долара відносно євро стало однією з основних причин істотного перегляду цін у сегменті бізнес-житла на первинному ринку Києва.
За матерілами Экономические известия, Агент.ua