Тільки-но в минулому номері «ЕК» вийшла стаття про перевірку депутатами райради мисливських угідь товариства «Динамо», що на острові Вільховатський, як автору статті в черговий раз довелося виїжджати в згадану місцевість. Цього разу висвітлити свою позицію в пресі забажали представники товариства «Філін», яке разом із динамівцями , утемеерівцями і «артемідівцями» господарює на острові.
Під час візиту депутатів на Вільховатський конструктивного діалогу між двома сторонами, на жаль, не вийшло. Емоції взяли гору над здоровим глуздом і опоненти розійшлися, залишившись на своїх позиціях. Саме тому представники «Філіна», приватні підприємці Василь Бєляєв і Олег Сєров буквально наступного дня після візиту депутатів вирішили поспілкуватися з пресою.
Для початку вони надали документи, котрі засвідчують легітимність їх перебування на острові. В них дійсно є договір про співпрацю із товариством «Динамо», засвідчений підписами і печатками. Згідно із цим документом сторони будуть співпрацювати у сфері ведення мисливського і рибальського господарства, спільно займатимуться відтворенням та раціональним використанням державного мисливського фонду. Свою діяльність вони проводитимуть в динамівських угіддях Потягайлівка і на острові Вільховатський. «Філін», згідно з договором, зобов’язується вкладати в розвиток і охорону угідь власні кошти, утримувати двох єгерів, забезпечити їх транспортом, побудувати 4 годівниці, 4 майданчики для підгодівлі тварин, завезти 15 тон різноманітних кормів, а також встановити аншлаги на межах динамівської території. Нібито нічого поганого і незаконного в цьому немає. Та є в договорі один пункт, про який з обуренням говорили депутати райради. Це – організація мисливсько-рибальських турів. В тому числі і для іноземців та осіб без громадянства. От саме цим і незадоволені районні депутати. Вони вважають, що на острові полюватимуть лише багаті іноземці, всю дичину там винищать, а для рядових мисливців – жителів району - ця розвага закінчиться назавжди.
Василь Бєляєв на запитання про мисливські тури відреагував досить спокійно і задав зустрічне запитання: «А що в цьому поганого, тим більше, незаконного?» Це по-перше. А по-друге, для того, щоб все це стало реальністю, потрібно дуже багато зробити. Найголовніше те, що для платного полювання необхідна наявність дичини. А вона з’явиться у достатній кількості лише у випадку, коли тварин ніхто не тривожитиме, їх підгодовуватимуть і оберігатимуть від браконьєрів. Саме цим, для початку, і планує займатися «Філін». Про те, що аншлаги на всіх в’їздах в угіддя «Динамо» встановлені, стало зрозуміло під час проїзду по трасі Кобеляки-Світлогірське. «Філінівці» зробили ще одну справу – вони перекопали екскаваторами і завалили сухими деревами всі браконьєрські дороги. Продемонстрували вони і наявність годівниць із кормом і спеціальні «ванни» в землі, зроблені для купання кабанів. В ці штучні водоймочки додаються спеціальні речовини, які вбивають паразитів, що живуть на шкірі тварин. Були показані і численні сліди кабанів, маленьких поросят, борсуків і єнотів. З цього можна зробити висновок, що живність на Вільховатському та Потягайлівці таки є. Розуміючи, що мають справу із дилетантом у мисливській справі, Бєляєв і Сєров продемонстрували автору статті документ, підписаний професіоналами.
Як бачите, екологи теж підтверджують і наявність звіра в угіддях, і факт проробленої роботи. Нефахівця дійсно можна обдурити. Бозна, що то за сліди, і хто виготовляв ті годівниці. А вразило те, що ні на берегах, ні на воді ми не побачили жодної людини. А халабуди, в яких по кілька місяців жили ще рік тому дніпропетровські браконьєри, стоять пусткою, без жодних ознак життя. І дороги до них вже заростають травою!
Щоправда, в Потягайлівці ми зустріли двох молодиків, котрі, судячи з усього, опинилися біля води зовсім не випадково. Вони назвались жителями Іванівки, а ціль своєї присутності пояснили досить розпливчасто: «Та ми тут дещо заберемо». Меткі хлопці одразу спробували домовитись: «а з ким нам переговорити, щоб рибалити тут». А у відповідь почули: «Домовлятись вже ні з ким. Зараз ми вас відпускаємо, але номер машини вже зафіксований, і надалі матимете неприємності». Перевірку Василь Бєляєв проводив на підставі того, що має посвідчення позаштатного працівника державної екологічної інспекції.
Так, напевне, браконьєрам у Вільховатці, Потягайлівці, Світлогірському нині несолодко живеться. З одного боку держрибінспекція із адміністрацією «Нижньоворсклянського» дошкуляють. З іншого - свою охорону привезли бізнесмени-власники ТОВ «Зоря». Приїжджі охоронці на потужній техніці і певно, з хорошою зарплатою, працюють і вдень, і вночі. І для них немає ні кумів, ні зятів, ні місцевих авторитетів. А не так давно на воді ще й група «Центр» з’явилася.
Вони теж безжально витягають та вилучають сітки, не дають спокою «електровудочникам». Додайте до цього ще й «Філін» з його єгерями. Тому й не дивно, що ні на березі, ні на воді ми нікого не побачили. Та там же під кожним кущем по охоронцю!
Саме про це, до речі, говорив під час перевірки і депутат Василь Мірошниченко. Він вказав: «Конкуренція між мисливськими товариствами – це де в чому дуже добре. Всі за всіма слідкуватимуть і браконьєрствувати не дозволять».
Прощаючись, керівник «Філіна» наголосив: «ми ні з ким, крім браконьєрів, конфліктувати не збираємось. І будуть в динамівських угіддях полювати і жителі Вільховатки, і депутати райради. Аби лише дичина була».
Ігор ФІЛОНЕНКО