Відзначати 1 травня - славна традиція трудящих, «всесвітньої армії праці». В цей день трудящі всього світу проводять огляд своїх сил, політичної згуртованості і класового братерства в боротьбі за побудову нового суспільства, суспільства без багатіїв, без експлуатації людини людиною, суспільства соціальної справедливості.1 травня 1886 року робітники американського міста Чікаго організували демонстрацію, вимагаючи нормальних умов праці і, перш за все, встановлення 8-годинного робочого дня. Демонстрація була розстріляна поліцією. Паризький конгрес II Інтернаціоналу в липні 1889 року прийняв рішення щорічно відзначати цей день, як підтвердження єдності всіх робітників Планети, спільності їх інтересів в боротьбі за кращу долю трударів.
115 років тому, в 1891, році робітники залізничних майстерень Полтави одні з перших в Росії відзначили 1 травня, і з того часу полтавські трудящі щорічно влаштовували маївки, за що поліція розправлялася з ними. Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції дала змогу трудящим відкрито відзначати Першотравень, відзначати як свято переможців. 1 Травня радянські люди підсумовували трудові і соціальні досягнення, намічали плани на майбутнє. 1 і 2 травня були святковими днями. В Радянському Союзі це було дійсно свято. Свято весни, радості, успіхів і звершень на шляху побудови нового суспільства. Після ліквідації СРСР і проголошення незалежності України влада близько десяти років ігнорувала день 1 Травня. Навіть проголошення Першотравневих днів державним святом не покращило становища. На жаль, ніяких серйозних заходів владні структури фактично не здійснюють. І знову, як і 115 років тому, на першотравневих мітингах, які організовують міська організація Компартії України та міська організація ветеранів, лунають вимоги про встановлення 8-годинного робочого дня, поліпшення умов праці, поліпшення соціального становища трудящих, пенсіонерів, вимоги покращення життя дітей (а в Радянському Союзі це була найпривілейованіша частина суспільства), звучать вимоги щодо ліквідації безробіття, цього страшного бича людей. Поки що ми не можемо похвалитися перемогами, але не треба впадати у відчай, бо з нами трудящі всього світу, бо ми єдині в прагненні встановлення справедливості. Нас чекають і поразки, і розчарування, але все одно перемога буде за нами, за трударями Планети Земля. Ми побудуємо Новий Світ, започаткований Великим Жовтнем 1917 року.
Тому упевнено, з твердим переконанням проголошуємо:
ХАЙ ЖИВЕ 1 ТРАВНЯ!
А воно таки житиме, бо це наше робітниче свято, а ми, робітники - вічні. Саме ми, трудящі люди, не товстосуми, не глитаї, а ми - всесвітня армія праці.
Володимир Чуйков