Пятниця, 15.11.2024, 05:52
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 19
    Гостей: 19
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6090
    Форум: 555/31860
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2008 » Серпень » 12 » Скільки заробляють і як живуть в’язні



    Скільки заробляють і як живуть в’язні
    10:48
    Раз у квартал представники спостережної комісії при Рівненській облдержадміністрації відвідують один із виправних закладів області. Вони строго контролюють умови життя, праці та ставлення персоналу до засуджених. Нещодавно комісія побувала у Городоцькому виправному центрі. Кореспонденту “ГАЗЕТИ” вдалося ближче ознайомитися із умовами життя у в’язниці.

    Городоцький виправний центр знаходиться у п’ятнадцяти кілометрах від Рівного. Це так званий курорт для в’язнів. Адже потрапивши сюди з колонії суворого режиму за хорошу поведінку, в’язні отримують шанс за кілька років отримати умовно-дострокове звільнення. Загалом у Городку перебувають здебільшого жителі Рівненської та Волинської областей, які відбували покарання в установах суворого режиму та зарекомендували себе добре, а також засуджені до обмеження волі за легкі злочини. Та й працювати у виправному центрі також набагато легше, аніж в інших установах. Так, порівнюючи роботу тут та у Катеринівській виправній колонії, Городоцький виправний центр самі службовці називають “піонерським табором”.
    Зарплата — не менша мінімальної
    Територія самого центру поділяється на два сектори — виробничий та житловий. Перший нічим не відрізняється від території будь-якого заводу чи фабрики: гул вантажівок та працюючих верстатів. Єдине, що одразу кидається в очі — це сукупність на невеликій території таких різних цехів. Тут кузня, ось столярний цех, а он звідти вивозять готові бетонні блоки. Трохи далі — карбідний цех... Є тут і пекарня, і текстильний цех, і власне підсобне господарство. Спеціальних учителів тут не потрібно. Самі засуджені вчать один одного: хтось приходить у підсобники та дивиться, як тутешній “майстер” працює. Коли ж “майстер” звільняється, його місце займає учень, і так постійно.
    — Кожен вибирає ту роботу, яка йому до душі, — розповідає начальник відділу нагляду і безпеки центру Тарас Долінський. — Та й зарплату за роботу отримують. Її величина залежить від обсягу роботи, але менше мінімальної нікому не нараховують. Частину грошей відраховують як компенсацію за утримання, а решту засуджений може витрачати.
    Зробити це можна, “не відходячи від каси”. Так в одному з магазинів, які працюють на території центру, можна купити продукти “на вексель” — їх вартість потім вирахують із зароблених грошей. Отримати зарплату можна й готівкою — це у Городоцькому центрі не заборонено.
    Харчуватися можна самостійно
    Перехід у житлову зону від виробничої обмежується сітковим парканом та замкненими дверима. Далі сама територія житлової зони чимось й справді нагадує піонерський табір: усе охайно пофарбоване у яскраві кольори й навкруг чистота та порядок. Ось тобі кілька бесідок для паління з урнами для сміття, майданчик з сіткою для гри у волейбол, клумба з квітами...
    Мешкають засуджені у двох і триповерхових гуртожитках. На кожному поверсі обладнані спальні приміщення, побутові кімнати, кімнати для прийому їжі, кімнати виховної роботи, гардероб, сушарня та кімнати для зберігання особистих речей, а також є туалет та кімната для умивання. В установі працює їдальня для засуджених та організована лінія самообслуговування. Їжу готують семеро засуджених з числа господарчої обслуги. Засуджені, які не бажають харчуватися в їдальні установи, мають змогу готувати їжу у відділеннях в спеціальних приміщеннях, обладнаних електроплитками, холодильником, необхідним посудом та кухонним інвентарем. Продукти можна купити у тих самих магазинах на території центру.
    Ікони написані ув’язненими
    Сам житловий корпус чимось нагадує дитячий табір. На стінах малюнки: різноманітні пейзажі, портрети чи навіть репродукції відомих картин. Це все робота ув’язнених. Усе, що має відношення до зовнішнього вигляду корпусу — зроблене власноручно самими ж “мешканцями” центру, і мова не лише про розмальовані стіни, а й про численні таблички з вирізьбленими узорами, написами, адресами, дерев’яні ручки, фігурні люстри, справжні картини, написані олією та звичайними акварельними фарбами... Так само власноруч облаштували ув’язнені й церкву.
    — Весь розпис церкви зробив один з наших ув’язнених, — розповів старший інспектор групи соціально-виховної та психологічної роботи Валентин Марач. — Щоправда, доля у нього трагічно склалася. У той же день, як звільнився, його машина збила. Врятувати лікарі так і не змогли. Кілька ікон, які тут бачите, намалювали теж засуджені, а священик їх уже освятив.
    Але це не одна історія, яку у центрі пов’язують з місцевою церквою. Відзначали тут вже й перше весілля. На початку липня тут одружився бібліотекар центру, ув’язнений Петро Чорнобай.
    — З дружиною познайомився, коли у лікарні лежав, — розповідає бібліотекар. — А потім вона на кілька побачень приїхала. Сподобалася мені дуже, та й я їй, певно, якщо згодилася заміж за мене піти.
    Частенько відвідують ув’язнені й місцеву бібліотеку. До того ж читають усе — від класики до сучасної літератури чи наукових праць.
    — У нас тут книг чимало, — демонструє повні стелажі Петро Чорнобай. — Багато купує керівництво, а ще немало самі ув’язнені замовляють поштою через “Книжковий клуб”. Так, вони звільняються, а книги лишаються, бібліотеку поповнюють.
    Є у бібліотеці й чимало посібників та підручників — ними користуються під час навчального року учні вечірніх класів, які організовані у центрі. Тут обладнані два навчальних кабінети для занять та приміщення для вчителів. У кабінетах є дошки, парти та стільці на 50 учнів. Викладають тут п’ятеро вчителів Городоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
    Є психолог, а лікар — за викликом
    Працівники установи вже давно не фіксують фактів суїциду чи їх спроб. Кажуть, що в цьому заслуга психологів, які працюють у центрі. Для бесід та полегшення такої роботи тут навіть обладнана кімната психоемоційного розвантаження.
    І якщо поговорити з психологом можна чи не щодня, то проконсультуватися у лікаря — лише у визначений термін. Адже медпункт чи присутність будь-якого медичного персоналу у закладі не передбачена законодавством. Як зазначив старший інспектор групи роботи з особовим складом Олексій Самчук, прийом засуджених зі скаргами на стан здоров’я та надання їм консультацій тут здійснюється щосереди медичним працівником з управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Рівненській області, або з СІЗО №24 Рівного або ж із Городищенської виправної колонії Рівненської області. Засуджені направляються на консультації до медичних закладів нашого регіону. В екстрених випадках сюди викликають швидку допомогу з пункту невідкладної швидкої допомоги в селі Городок.
    “Люкс” — для побачення
    Зустрічі з близькими у Городоцькому виправному центрі, як і у більшості подібних закладів, проходять під наглядом. Цим опікуються дві жінки (представниці прекрасної статі працюють ще й у бухгалтерії центру, решта особового складу — чоловіки — авт.).
    — Працювати тут не страшно, адже справу маю найбільше з родичами засуджених, — розповідає молодший інспектор відділу нагляду і безпеки Оксана Гудовсек. — У мої функції входить обшукати візитера та бути присутньою при розмові, якщо це короткотривале побачення (до трьох годин). На довготривалих побаченнях, а це три доби, засуджені з візитерами лишаються сам на сам.
    Для таких побачень у центрі передбачено кілька кімнат з ліжками, тумбами та іншими необхідними речами. Душова та кухня — спільні. Перебування відвідувача у такій кімнаті коштує 12 гривень на добу. Щоправда, є тут і “номер люкс”, який складається з двох кімнат, має свою кухню, холодильник та телевізор. Доба у такому “номері” коштуватиме відвідувачу 55 гривень на добу.
    Поговорити з близьким засуджені можуть щодня по мобільному телефону. Апарат знаходиться у черговій частині. Кожен дзвінок та його тривалість фіксуються, а його вартість вираховується із заробітної плати засудженого.

    Ірина НИЧИПОРУК
    http://www.gazeta.rv.ua
    Категорія: Новини України | Переглядів: 1270 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net