Пятниця, 15.11.2024, 05:27
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 3
    Гостей: 3
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6090
    Форум: 555/31860
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2008 » Серпень » 15 » Велосипедний туристичний похід «Заповідною Кобеляччиною»



    Велосипедний туристичний похід «Заповідною Кобеляччиною»
    10:51
    В останні дні липня відбувся захоплюючий туристичний похід на велосипедах за участю семи учнів Кобеляцького НВК №1. Очолювали групу директор станції юних туристів Володимир Яловега та автор статті директор навчально – виховного комплексу №1 Яків Постольник. Метою походу було ознайомлення учнів із заказниками Кобеляцького району, вивчення флори та фауни рідного краю, ознайомлення з особливостями ботанічного заказника місцевого значення «Дабинівка».
    В ході мандрівки ми побували в п’яти заказниках: «Ситникове», «Глинський», «Нижньоворсклянський», «Перегонівський» та «Дабинівка».
    Серйозним випробуванням став перший день походу, протягом якого ми проїхали значну частину Кобеляцького району.
    Шлях пролягав через маршрут Кобеляки - Сухинівка - «Ситникове» - Красне – «Глинський» - Лисенки – Василівка – Л. Сокілка – РЛП «Нижньоворсклянський». В цей день учасникам запам’ятались довгі переходи асфальтними та ґрунтовими дорогами, затяжні підйоми і стрімкі спуски, нестерпна спека, піщаний смак української пилюки, непередбачувана поведінка велосипедної техніки, а ще – чудові ландшафти рідного краю. Поряд з болотами Ситниковим та Глинським різко контрастували відкриті простори степових ділянок. Особливе захоплення виникло при спогляданні різноманітних природних біотоків РЛП «Нижньоворсклянський». Це і заплавні луки, і байрачний ліс, і «височенні скелі» тобто високий корінний правий берег річки Ворскли.
    А завершувався виснажливий перший день походу в адміністративному центрі «Нижньоворсклянського» - колишній базі Полтавського педагогічного інституту - підсумовуючись невеликою екскурсією територією бази, прилеглими заплавними луками; а ще була смачна похідна вермішель з тушонкою і гарячий чай. Після чого туристи зручно розташувалися в літніх будиночках бази.
    Другий день походу розпочався екскурсією до музею РЛП «Нижньоворсклянський» та кімнати, де зібрані роботи про природу в різних засобах мистецтва. А далі – перехід до Зміїної гори. І знову незрівнянні степові краєвиди горбистої рівнини, спека і високо в небі поважний політ хижого канюка, а ближче до Ворскли - своєрідна «пісня» бджолоїдок і густі широколисті байрачні ліси, скраю яких досить часто спостерігалась красива скумпія.
    Аж ось вінець нашого походу – гора Зміїна. Зустрічає дещо вигорілими краєвидами і острівцями червонокнижної ковили, а також ароматами чебрецю та інших степових рослин. А ще запам’ятались розлогі простори десь далеко внизу і стрімкі прирічкові вирви.
    І знову виснажливий багатокілометровий перехід: Зміїна – Лучки – П. Сокілка – Перегонівка. На околиці села нас зустрічає учитель місцевої школи Сергій Москаленко. З ним ми прямуємо до Духового яру. З його розповіді ми дізнаємось про історію села, яка пов’язана з Духовим яром. Також Сергій Петрович розповів про заказник «Перегонівський», де особливо вирізняється червонокнижний астрагал шерстистоквітковий.
    Короткий перехід Перегонівка – Кобеляки, і другий день походу завершено. Наступний день видався найлегшим. Знову недалекий перехід Кобеляки – Дабинівка, і нас зустрічає учитель біології Бутенківської школи Іван Шевель. Звучить змістовна і захоплююча розповідь про Дабинівку починаючи із середними ХХ століття і до наших днів. Іван Михайлович розповідає також про зв’язки з науковцями, про природоохоронну роботу та ділиться планами на майбутнє. А нас вражають краєвиди Дабинівки, де природа ніби намагалась зібрати по шматочку з різних біотонів, а ще ми поринаємо у зарості ковили волосистої, рослини з Червоної книги України.
    Останній перехід Дабинівка – Золотарівка – Мідянівка – Ганжівка – Кобеляки. Позаду залишилось близько 120 кілометрів шляху, та незважаючи на все, у нашій пам’яті надовго залишаються спогади про цю мандрівку і про чудову природу рідного краю, яку слід вивчати та охороняти.


    Яків ПОСТОЛЬНИК
    http://exo.at.ua/
    Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 1018 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net