19 серпня, у день, коли за народною традицією пора налягати на яблука, в селі Красне біля клубу зібралася сила-силенна люду. Люди були святково одягнуті, в піднесеному настрої, дехто вже «під мухою». До речі, щодо мух, то вони також, підкоряючись традиції, у цей день мали б стати надзвичайно лютими та жорстокими. Та на торжество вони чомусь не з’явилися – мабуть, не запрошували.Так от, того дня, окрім мешканців Красного, коло клубу зібралися хлібороби з усього району, щоб відзначити найочікуваніше свято для кожного з них – Обжинки. Цього свята, мов Нового року чи Різдва, чекають цілий рік, адже підготовка до нього почалася ще восени минулого року, коли готували ґрунт і сіяли озимі. Цілий рік просили у Господа гарної погоди, взимку – снігу, влітку – дощу, боролися зі шкідниками. І ось, слава Богу, ці труди і переживання увінчалися прекрасним урожаєм ранніх зернових. Усього з площі 23,9 тисяч гектарів зібрано 94,8 тисяч тонн ранніх зернових. Середня урожайність по всіх культурах склала 39,7ц/га. Якщо ж говорити про окремі культури, то урожай озимої пшениці склав 44,5ц/га, ячменю – 31,8ц/га, жита – 31,2ц/га. Нова для українських земель культура ріпак «видала нагора» по 23 центнери з гектара. Урожаєм селяни задоволені, цінами на свою продукцію – навряд чи.
Оскільки хлібороби – це люди, котрі прокидаються рано-вранці, то і відмічати свято почали, не затягуючи у довгий ящик, о 14-й. Почали торжество традиційно вітаннями та подяками від перших осіб району, голови РДА Олега Решетила та голови райради Володимира Жукова. Причому останній, окрім привітань та подяк, ще й пообіцяв забезпечити білицький хор «Чебреці», котрий вже готувався до виступу, новеньким сценічним взуттям. Начальник відділу внутрішньої політики РДА Таміла Шевченко, яка виступила наступною, перейшла до конкретних цифр, господарств і прізвищ.
Перш за все були вручені грамоти РДА за досягнення високих результатів на збиранні ранніх зернових. За підсумками жнив найвищих результатів традиційно досягли у СК «Радянське» (голова правління Микола Андрієнко). Урожайність на полях лідера жнив склала 53,6ц/га на площі 710 гектарів. Друге місце посіло ТОВ «Бережнівське» (директор Іван Байбара) з урожайністю 53,4ц/га на площі 500 гектарів. Замкнуло трійку переможців СП «Колос» (директор Микола Нестеренко). Урожайність на полях «бронзових» призерів жнив склала 52,9ц/га на площі 1035 гектарів. Представникам кращих господарств району була надана честь обмолотити останній у цьому році сніп ранніх зернових.
Таміла В’чеславівна назвала і кращі екіпажі комбайнерів, котрі були нагороджені грамотами за досягнення найвищих показників на полях. Перше місце серед хліборобів зайняв екіпаж ТОВ «Україна» у складі В.Артеменка та В.Черненка, котрий зібрав 2740 тонн збіжжя на площі 608 гектарів. Другим став екіпаж ТОВ «АФ Василівське» у складі А.Мілька та М.Вазерцева з результатом 2462 тонни зерна з 467 гектарів. Третю позицію зайняв комбайнер ПСПА «Урожай» Валерій Пастухов. Він зібрав 2245 тонн зернових з площі 579 гектарів. Відзначали у той день і кращих керівників підприємств, жаткарів, фермерів, водіїв, інших трудівників села. Разом з грамотами хлібороби були нагороджені цінними подарунками. Крім того, районна адміністрація порекомендувала сільгосппідприємствам району нагородити своїх працівників за досягнення і сумлінну працю на полях.
Подарунком для хліборобів були й виступи хору «Чебреці». Білицькі артисти співали, танцювали, розважали публіку з усіх сил. Вінцем святкування стала лотерея, призами на якій стали здебільшого продукти з полів. Фортуна посміхалася багатьом. Володимир Жуков, наприклад, виграв 5 кілограмів цукру, Тамілі Шевченко дісталася пляшка горілки, а начальник відділу культури Григорій Журавель отримав кілограм гречки. Основна маса виграшів пішла до рук «людей з натовпу». Найбільшим везунчиком того дня став шоу-мен і співак з Кобеляк, головний організатор фестивалю «Вйо Кобеляки» Мирослав Кувалдін – він придбав два квитки, і обидва стали виграшними. Мирослав повіз додому диню і мішок ячменю, виграні у лотерею.
Офіційна частина плавно переходила в неофіційну. Краснянський клуб перетворився на велику бенкетну залу з довжелезними столами та силою-силенною наїдків і напитків. За столами було весело і гамірно, на танцювальному майданчику теж. Невтомні трудяги вміли попрацювати – вміють і відпочити. Та й помічники у цій справі підібралися добрі, за столом – Юлія Кобеляцька з Наталією Скакун, на танцювальному майданчику – Андрій Уткін, Іван Коржук та Катя Клочко.
Обжинки у Красному – це свято, на яке заслужили працівники полів, це підсумок їхньої титанічної праці. Та до зими ще далеко, і роботи ще дуже багато. Та хліборобам не звикати, вони справляться. Вони - сильні.
Микола ГУЗЧЕНКО