«В краплині меду — цілий світ»,- висловився пасічник з села Лиман-1 Решетилівського району Іван Олексійович Ісичко під час проведення Дня меду в Нових Санжарах, куди приїхав разом з дружиною Людмилою Миколаївною та синами Юрієм і Романом. Це самобутнє свято стало в нашому селищі вже традиційним - третій рік збирає на встелений осокою майдан біля приміщення селищної ради бджолярів не лише з Новосанжарського, а і з сусідніх районів. Вистачає й покупців, які смакують, приціняються, а вже потім купують мед - кому який до вподоби.
Відкриваючи свято, селищний голова Андрій Река щиро поздоровив всіх новосанжарців, гостей з Днем пасічника і Преображенням Господнім, або, як називають в народі, яблучним Спасом. Серед найкращих побажань прозвучало й таке – починати кожен день з ложки меду на світанку, котра, на відміну від цигарки, продовжує, а не вкорочує життя. Отоді й житимете сто років і більше!
Учасників свята привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Мокляк, заступник голови районної ради Борис Федоренко. До колег-бджолярів звернувся й відомий в районі пасічник, лелюхівський сільський голова Віталій Рой. Священики о.Миколай, о.Дарій після молитви провели обряд освячення меду, плодів – на подяку Богові, на шану праці людській.
А який же День меду без української пісні, гумору, танців? Чудову концертну програму підготували працівники центру культури та дозвілля, вдало виступили їх вихованці – учасники дитячих художніх колективів «Пролісок» та «Краплинки». Любителі меду частувалися й запашним чаєм – не модних нині фірм, а за відомим від дідів-прадідів рецептом – завареному на «живому» вогні надворі, на травах, на гілочках фруктових дерев.
Пасічники – учасники свята – пропонували новосанжарцям, а також відпочиваючим в нашому селищі мед липовий, гречаний, соняшниковий, квітковий, інші продукти бджільництва – прополіс, віск, квітковий пилок, медові пряники, соти… Вправно обслуговуючи покупців, встигали і між собою погомоніти, досвідом обмінятися, пригадати, як воно було «раніше».
Скажімо, в нашому районі пасіка була в кожному колгоспі, а в деяких і не одна, а в кожному відділку. Розводили бджіл і у власних господарствах. Справа вигідна – хоч в райзаготконтору мед «здати», хоч на базарі спродатися. Зараз на Новосанжарщині - 156 індивідуальних пасічників. Звісно, можна нарікати на перекоси ринкової економіки, але не треба скидати з рахунку й інше – набагато частіше купуємо торти, тістечка, цукерки, котрі (ніде правди діти!) переважно складаються не з основного «продукту», а з харчових добавок. «Забуваємо» при цьому, що мед - найприродніша і найкорисніша продукція, що увібрала силу рідної землі, пахощі квітів, сонце, небо, вітер – дійсно - «цілий світ»…
Тому новосанжарський День меду ще раз переконливо довів це, а ще – підтримав вітчизняного товаровиробника, задовольнив запити місцевих, приїжджих покупців, котрі поїдуть з селища з хорошими враженнями і чималенькою банкою меду, створив людям хороший настрій. Іншими словами – «солодке свято» вдалося. На «всі сто»!
Вікторія Дев’ятко