Ніщо не заспокоює нервову систему так, як живі інструментальні мелодії. На всій земній кулі відвідувачі концертів за участю живих оркестрів ціняться як особи з найвищим рівнем культури та інтелекту. На Україні дитячі музичні школи вміють і можуть розвивати музичні здібності дітей, розкривати їх таланти, прививати потяг до прекрасного, але для цього потрібне бажання батьків, які поведуть дитину не тільки до освітньої школи, а й до музичної.
Кобеляцька музична школа існує 52 роки. Її перший учень нині є завучем школи. Олександр Вертелецький згодився розповісти про місце, де пройшла більша частина його життя.
- Олександре Васильовичу, скільки учнів навчається в школі?
- На сьогодні контингент школи складає близько трьохсот учнів, які вчаться опановувати різноманітні інструменти.
- Які саме?
- Функціонує чотири відділи: музично-теоретичний, фортепіано, духових та народних інструментів (гра на баяні, акордеоні, бандурі, сопілці). Діє хореографічний клас, а також клас образотворчого мистецтва, філіал якого знаходиться в селі Світлогірське. Також існують філіали у селах Бутенки, Кунівка та Красне. Учні, що відвідують музичну школу, - не лише жителі міста. Щоб реалізувати себе, у нас навчаються діти з найвіддаленіших сіл району.
- Які народні колективи діють у школі?
- У нас існують колективи старших і молодших груп. Зокрема, дитячий ансамбль баяністів, бандуристів, ансамблі сопілкарів та гітаристів, три групи хореографічного ансамблю. Існують і виконавці-одинаки, насамперед це вокалісти. Маємо свій оркестр викладачів. Подібного до нього я ще не зустрічав у інших районах області.
- А де можна побачити виступи колективів?
- Ми із задоволенням співпрацюємо з районним центром культури та дозвілля та приймаємо запрошення від сіл району. Щорічно виступаємо у школі-інтернаті на День музики, відвідуємо обласні конкурси. Для прикладу, в обласному конкурсі «Юний віртуоз» ми неодноразово займали призові місця. Наші випускники виступають на всеукраїнському та міжнародному рівнях.
- Чи часто випускники музичної школи продовжують свій творчий шлях?
- Звичайно, майже кожного року наші випускники вступають у середні та вищі культурно-освітні заклади, консерваторії та ін. А деякі повертаються до музичної школи вже педагогами.
- Чи належить музична школа до освітніх закладів?
- Частково. Колектив у нас педагогічний і нічим, крім специфіки музичного спрямування, не відрізняється від інших учителів освітніх закладів. Ми так само проводимо педради, маємо програми та плануємо роботу. Втім, офіційно наша установа відноситься до підрозділу Полтавського відділу культури і до освітніх закладів відношення не має. Але, знову ж, наші випускники отримують свідоцтво про закінчення школи, що неабияк сприяє їх подальшому навчанню. Директор Кобеляцької музичної школи Олександр Скляренко є замісником голови ради директорів області серед шкіл музики і мистецтва. Два роки тому у нашому районі відбувався семінар директорів області. Вони були вражені нашими здобутками та рівнем школи, який ми тримаємо і по сьогодні.
- І наостанок досить банальне, але важливе питання: яка оплата за навчання в музичній школі?
- Все залежить від виду навчання, який ви оберете. У місяць оплата за навчання грі на фортепіано коштує 30грн., вокал - також 30грн. В свою чергу баян, акордеон і гітара – 25грн. Бандура, скрипка, духові інструменти, хореографія – 15грн. Якщо порівняти оплату за навчання в Кобеляках з розцінками у таких містах, як Лубни, Миргород, то там сума за місяць коливається від 40 до 50 гривень.
На цьому ми завершуємо розмову із завучем музичної школи Олександром Вертелецьким і бажаємо закладу талановитих учнів та нових яскравих здобутків.
Любов ОНИЩЕНКО