Людина народжується для радості і щастя. Звичайно, у кожного – своя доля, але є одне бажання, яке об’єднує всіх – бути здоровими. Для цього не так вже багато й треба – не пускайте в серце злість, заздрість, непримиренність, агресію, брехню; відмовтеся від шкідливих звичок, ведіть здоровий спосіб життя, а ще – готуйте українські страви, які цінують в усьому світі, споживайте українські продукти, один з яких - найцінніший і найкорисніший – українське сало! Кому яке до вподоби – солене, варене, копчене, гостре… Головне – не «переборщити», отоді й відчуєте силу, забудете, де у вас печінка, а де серце!
Звичайно, – сало, як і всі інші блага на землі, з неба не падає, його спочатку потрібно виробити. Тому маємо дякувати всім, хто раненько встає, займається господарством, доглядає і вирощує живність; всім, хто переробляє, доставляє, реалізовує.
Чимало таких людей – неледачих, активних, ініціативних, підприємливих, є і в в селищі, і в районі.
Селищний голова Андрій Река, відкриваючи День сала, щиро поздоровив всіх його учасників, щирі вітання адресував підприємцям, чиє професійне свято відзначали наступного дня. Успіху, міцного здоров’я, достатаку, хорошого настрою бажали новосанжарцям перший заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Мокляк, заступник голови районної ради Борис Федоренко.
Три роки тому започаткували в Нових Санжарах День сала. Відтоді це самобутнє свято полюбилося жителям, гостям селища, прижилося, стало традиційним. Бажаючі могли придбати сала, м’яса, поласувати домашніми ковбасами, пирогами з салом. Святковий настрій створювали також учасники художньої самодіяльності центру культури і дозвілля – Маргарита Нагорняк, Неля Діденко, Світлана Яремко, Світлана Малиненко, Світлана Передерій, Аліна Бровко, Петро Скубій, Катруся Афоніна, дитячі естрадно-танцювальні колективи «Пролісок», «Краплинки».
Іншими словами – і попит покупців задовольнили, і веселе дозвілля людям влаштували. Але не тільки це. Нещодавно прозвучало по телебаченню, що Уряд планував увести єдину технологію виготовлення ковбас з 1 вересня 2008 року. Проте відклали цей задум до весни наступного, бо в Україні… немає достатньої кількості м’яса! А в кінці вісімдесятих років лише в трьох спецгоспах в нашому районі, в Драбинівці, Крутій Балці, Полузір’ї, вирощували 35 тисяч свиней… Тож ще раз привернути увагу до села, до вітчизняного товаровиробника – і таку мету переслідували організатори заходу. Потрібно відродити врешті-решт тваринницьку галузь, щоб вдосталь було у нас і м’яса, і сала – смачного і ситного символа України!
… В народі говорять – «Не хлібом єдиним…». З огляду на наше свято, можна сказати «Не салом єдиним…» - маємо живити свою душу, збагачувати її культурою, мистецтвом, живописом. В Нових Санжарах, в селах району багато талановитих, творчих людей. Для них і для всіх новосанжарців, гостей, численних відпочиваючих того дня було відкрито новозбудовану мистецьку галерею, де є можливість влаштовувати найрізноманітніші виставки. 6 вересня увазі відвідувачів представили свої твори новосанжарські художники Михайло Шуліпа, Петро Лахно, Олександр Дрига, Сергій Чорнуха, Станіслав Вагнер, Світлана Чорнобай, Галина Губенко.
Вікторія Дев’ятко