В минулому номері «ЕХО» ми повідомляли про пожежу, котра знищила кілька гектарів лісу поряд з райцентром. З приводу того, що сталося 9 вересня, висловився депутат облради Анатолій Шкарбан, котрий також був присутній на місці події. Зокрема Анатолій Миколайович сказав: «Ситуація з пожежами набуває масштабу катастрофи. Всі ми знаємо, чому так відбувається. Спека є лише одним, причому не головним чинником цього лиха. Головна проблема – людський фактор. Через економічні негаразди аграрії масово спалюють стерню і солому. Вони думають, що цим зменшують свої затрати. Хоча це дуже спірне питання. Адже економлячи в одному, селяни програють в іншому. Вони фактично знищують землю, погіршується її родючість. При цьому контролюючі служби розводять руками. Мовляв, не піймавши нікого із сірниками в руках, ми нічого не можемо вдіяти. Але ж це маразм. Всі знають, де чия земля, хто яке поле орендує. Це що, якщо я взяв землю, то можу на ній сховище радіоактивних відходів влаштовувати? Так і зі спаленням стерні. Кого покарали, на кого склали протокол за подібні дії? Немає нічого, ніхто нічого не робить.
А це вже бездіяльність виконавчої влади, відсутність у неї бажання чи змоги захищати державні інтереси. Восени голови РДА браво рапортують про вирощений врожай. Шановні, а яке ви до цього відношення маєте? Ви що, орали, сіяли, добрива чи солярку селянам давали? А ось збереження екології – справа державна. Але тут чиновники бездіють і рапортів не пишуть.
Тепер давайте зупинимось суто на кобеляцькій пожежі. Вона розгорілась на території, яка належить «Агролісу». А гасили пожежу «еменесники» та співробітники Держлісгоспу. Адже в «Агролісу» ні техніки, ні людей немає. Так навіщо структурі, яка не може себе обслужити, стільки лісу? Тому потрібно терміново ставити питання про перерозподіл лісових масивів.
І останнє. Всім відомо, що держава в недостатній мірі фінансує пожежну службу. У зв’язку із цим на місці можна діяти двома способами. Перший – легший. Просто «плюнути» на пожежників. Мовляв, у нас свій, районний бюджет, і ми з нього державні служби не фінансуємо. А можна прийняти програму і таки фінансувати пожежників. Наскільки я знаю, Кобеляцький район єдиний в області, де районна влада відмовляється підтримувати пожежну службу. А вона ж життєво необхідна району. 9 вересня це підтвердило.»
Ігор ФІЛОНЕНКО