Розпочав нараду голова районної ради Володимир Жуков, який протягом п’ятнадцяти хвилин зачитував статті Конституції України, тим самим оновивши у пам’яті присутніх сільських голів аспекти існуючого законодавства стосовно орендної плати за землю.Аналіз орендної плати за землю з фізичних та юридичних осіб окремих сільських рад проходив відповідно до результатів статистичних даних відділу земельних ресурсів.
Відповідно до цього розглядалось питання про заборгованість по орендній платі за землі державної власності юридичними особами ТОВ«Астара-Київ», ПСПА«Урожай» та ПСП«Василівське». Представники товариств звітували, що заборгованостей за останні роки по орендній платі здебільшого немає.
Обговорюючи питання несплати оренди за землю певними орендаторами, в президії спланували в цьому напрямку подальшу роботу. Володимир Жуков звернувся до керівництва адміністрації з проханням створити робочу групу, в якій повинні прийняти участь всі контролюючі служби.
- Ми вже сьогодні готові розглядати і оперативно готувати договори по невитребуваних паях на наступний рік, - додав голова райдержадміністрації Олег Решетило, - варто лише звернутись з довідкою, висновком та рекомендацією сільської ради по сплаті вартості за пай.
Таким чином сільські голови можуть своєчасно позбавитись нерадивих орендарів. Дану пропозицію прийняли одноголосно.
Начальник районного відділу земельного кадастру, керівник реєстраційного офісу Олег Тихонов, повідомив про реєстрацію 1740 договорів оренди. На сьогодні реєстрація одного державного акту в загальному коштує 168 грн. Орендарі, знаючи про таку суму, не надто бажають реєструватись.
Під час наради сільським головам було представлено державного інспектора з використання й охорони земель Новосанжарського міжрайонного відділу Сергія Нестеренка.
- Тут багато питань, що відносяться до моєї компетенції, - зазначив він. - Зокрема в плані використання без документів земельних ділянок. Це є порушенням законодавства і тягне за собою відповідальність.
Водночас Сергій Іванович попрохав районну раду піти назустріч у питанні визначення його «місцезнаходження», оскільки він працює другий місяць, і до цього часу «парить у воздухі» (цитата).
Останнім питанням на порядку денному були розглянуті звернення щодо розпиття спиртних напоїв під час навчального процесу.
- Я маю на увазі не розпиття напоїв учнями, - роз’яснює Володимир Жуков,- а про культуру вживання спиртних напоїв дорослими людьми в магазинах та «генделиках», що знаходяться неподалік від закладів освіти. Адже коли біжить дитина, щоб купити жуйку, вона бачить вседозволеність: «Ага, дяді Вані можна, так і мені можна». Дитина не може зрозуміти, що «дядя Ваня» невихований, і тому так чинить, а дитину ми хочемо вберегти від цього.
Володимир Володимирович запропонував сільським головам прийняти на сесії сільрад рішення з приводу заборони розпиття спиртних напоїв у місцевих розважальних закладах в години, коли у школах іде навчальний процес. Після чого до слова запросили начальника відділу освіти Наталію Коваль, яка попрохала сільських голів вплинути на власників кафе та дискотек, щоб ті обмежили час роботи закладів та ні в якому разі не продавали цигарок і спиртних напоїв неповнолітнім.
Любов ОНИЩЕНКО