Близько десятої години ранку на площі Мате Залки виросла велика надувна гірка для дітей. В цей самий час на цій же площі бригада під керівництвом селищного голови Юрія Латиша оснащувала сцену килимовим покриттям. З усього видно було – насувається торжество.Розпочалося ж власне свято вже опівдні змаганнями волейболістів. В турнірі за участю команд мікрорайонів Молодіжного і Будівельного та команди ветеранів переможця не виявили, адже усі набрали рівну кількість балів. А ввечері місцева громадська організація «Спарта» нагородила кожну команду премією в розмірі 60 гривень для підтримання і покращення форми. Після спортивного змагання святкування взяло тайм-аут. Про те, що день не буденний, нагадувала лише гірка, яка перегородила дорогу.
Вже о сімнадцятій, майже без традиційного для наших країв запізнення, дійство продовжилось. На майданчику зібралось кілька десятків глядачів, переважно бабусь. Слово взяв селищний голова і одразу ж занурився в історію. Оскільки в Біликах разом з Днем селища святкували річницю визволення від німецько-фашистських загарбників, Юрій Петрович подякував ветеранам, згадав про роки, коли селище було окуповане. Крім того, він ознайомив присутніх з історією Біликів з часів першої згадки, коли вони ще називалися Біликів Брід, і до наших часів.
Потім сцену захопили артисти Машівського районного будинку культури. Першою виступила юна співачка, дипломантка конкурсу «Квітка надії» у Словаччині Юлія Стринаглюк. Після неї на сцені з’являлися ансамблі «Горошини», «Слов’яне» та багато інших, попід подіумом демонстрували хореографічні композиції кілька танцювальних колективів. З кумедними історіями виступив гуморист Сергій Томенко (цікаво, чи не родич відомого київського гумориста Миколи Томенка?). Тріо, дуети, квартети і ансамблі змінювали одне одного понад півтори години. За цей час на площі вже стало людно. Ведуча не забула похвалитися, що невдовзі артисти Машівського РБК вирушать на якийсь фестиваль у Греції. У перерві між виступами знову заговорив голова. Цього разу він вручав грамоти за активну участь у вихованні підростаючого покоління та за таку ж участь у житті територіальної громади. Кожна білицька школа отримала по два м’ячі від організації «Спарта».
Естафету від машівських артистів перейняли місцеві. Юрій Каляуха та Аліна Слищенко, без яких важко собі уявити весілля у Біликах, розважали публіку до пів на першу ночі. У їхній програмі були зроблені перерви для проведення змагань з перетягування канату та для святкового феєрверку.
Свято відбулось, кожен мав змогу розважитися, потусуватися, потанцювати. За словами Юрія Латиша, на дійство було витрачено 7300 гривень бюджетних коштів та близько 2 тисяч спонсорських. Єдиним суттєвим недоліком стала погода – хоч і суха, але надто вже холодна. Організатори обіцяють на наступний рік перенести День селища ближче до літа, щоб люди не мерзли. От тоді й відсвяткуємо на повну.
Микола Гузченко
http://exo.at.ua