Надрукований в одному з минулих номерів «ЕК» лист адміністрації Кобеляцького КП «Водоканал» не може бути сприйнятим однозначно. Це і сміх і гріх. Та хочу почати з того, що коментар до цього листа посадовця міської ради, секретаря ради Сергія Станіславовича Галушка не є правдою. Кілька тижнів тому особисто мені, особисто міський голова Олександр Михайлович Ісип повідомив у розмові, що ККП «Водоканал» відмовиться брати участь у конкурсі по комунальному обслуговуванню будинків. Саме тому з впевненістю можу сказати, що до цього листа приклало руку і керівництво міської ради.
Я ніяк не можу збагнути, про який конкурс може йти мова, коли ККП «Водоканал» є монополістом. Для кого і для чого міська влада оголошує цей безглуздий конкурс? Крім того, це підприємство є балансоутримувачем багатоквартирних житлових будинків і зобов’язане утримувати їх в належному стані згідно закону. Власником будинків є міська рада, а приватизовані квартири громадян є лише часткою цілісного майнового комплексу. Сюди входять роками не ремонтовані дахи і під’їзди, пообривані дроти електромережі, десятиріччями не фарбовані труби, водомережі, нечищені димоходи та інше. Напрошується запитання, яким чином власник житла може відмовитися від виконання передбачених законодавством України обов’язків?
З опублікованого листа можна зробити єдиний висновок, що всі зусилля міської влади та керівництва ККП «Водоканал» направлені на знищення цього підприємства. Хіба не викликає усмішку надрукований План заходів з оздоровлення економічного стану? Самих заходів у приведеній таблиці і немає. Ніде жодного слова про енергозбереження і розширення виробництва, збільшення послуг і покращення їх якості. До речі, законодавство забороняє зменшувати обсяг послуг, що надаються населенню. Скороченням штату на 10 працівників економічного стану підприємства не покращити. Мені випадково довелося ознайомитися з документом організації, яка перевіряла ККП «Водоканал». Так от, в коментарі до калькуляції тарифів на квартплату фахівці «Водоканалу» заявили, що 10 тисяч грн. «закладено» на утримання багатоквартирних будинків, а до «інших витрат» (38 тис. грн.) віднесено заробітну плату адмінперсоналу. Тобто заробітна плата адмінперсоналу в 3,8 рази перевищує витрати на виробництво.
Це дійсно «ноу-хау» по-кобеляцьки. При цьому заробітна плата простих робітників залишається мізерною.
Не буду далі робити аналіз діяльності ККП «Водоканал», тим більше що мене на це ніхто не уповноважував, але хотілося б порадити міській владі припинити «балування» комунальників постійним підвищенням тарифів, а надати їм допомогу в розширенні виробництва. Терміново об’єднати «Міську сервісну службу» з «Водоканалом» і дійсно скоротити витрати на утримання адмінперсоналу, допомогти розробити проект договору взаємовідносин між комунальниками і мешканцями квартир. Замість скорочення працівників залучити нових і, можливо, посилити керівництво комунальної служби, серед якого немає жодного фахівця-будівельника.
Василь Овсієнко
http://exo.at.ua