Субота, 14.12.2024, 00:37
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6156
    Форум: 555/31862
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2008 » Жовтень » 2 » Перші кроки в боротьбі зі СНІДом



    Перші кроки в боротьбі зі СНІДом
    16:51
    На сторінках газети друкувалась стаття про колишнього наркомана Олександра, який після реабілітації у центрі «Нове життя» знайшов своє призначення в житті – допомагати наркозалежним людям, котрі інфікувалися СНІДом. Тоді він лише планував створити громадську організацію і своїм справжнім ім’ям не називався. Однак зараз зроблені впевнені перші кроки, він готовий розкрити своє ім’я – Юрій Вусань
    - Створена група взаємодопомоги «Позитив», я являюся її лідером. Хоча офіційно вона ще не зареєстрована, проте фактично вже існує. Ми проводимо зібрання щопонеділка, - розповідає Юрій. - На цих зустрічах запитую, як самопочуття цих людей, чи потрібна якась допомога. Взагалі група існує, щоб люди між собою знайомились, спілкувались і підтримували одне одного. Наприклад, у члена групи з’явилась якась проблема, а раптом хтось із групи вже був у подібній ситуації і може підказати вихід із неї. В мене є можливість допомагати ВІЛ-позитивним людям, зокрема вагітним жінкам із цією хворобою. Члени організації «АнтинаркоСНІД» з міста Біла Церква можуть в разі потреби посприяти в забезпеченні пакетом першої допомоги при пологах для вагітних та акушерів. Основною метою групи є призупинення розвитку СНІДу в Україні, допомога ВІЛ-позитивним дорослим та дітям, підтримка реабілітаційного центру «Милости Истины» для наркоалкозалежних, що знаходиться в Кобеляцькому районі.
    Юрій згадує чоловіка, який після в’язниці потрапив до реабілітаційного центру на Рівненщині. У нього виявили останню стадію СНІДу. В центрі він став на шлях зцілення, однак зійшов з цього шляху, і зараз його немає серед живих. А все б могло бути інакше. За словами Юрія, якщо людина й інфікована, правильний спосіб життя та антиретровірусна терапія допоможуть прожити з цією хворобою більше 30-40 років.
    ВІЛ - це скорочена назва вірусу імунодефіциту людини. Імунна система організму захищає нас від інфекцій і запобігає розвитку деяких типів злоякісних хвороб. ВІЛ повільно й незворотно знищує імунну систему організму.
    Багато людей не знає, що вони ВІЛ-інфіковані, оскільки симптоми з'являються іноді через 10 років після зараження. Зараження ВІЛ неможливо розпізнати на підставі зовнішнього вигляду людини. Лише аналіз крові може виявити, чи ВІЛ-інфікована людина, чи ні.
    Сьогодні ВІЛ-інфекція повністю не виліковується, ліки, які б знищували ВІЛ в організмі людини, досі не винайдено. Проте вже нині є такі ліки, які запобігають зараженню дитини у лоні матері, полегшують перебіг ВІЛ-інфекції та запобігають розвиткові СНІДу.
    Пам'ятайте, що зараження вірусом імунодефіциту людини можна уникнути. Щоб убезпечити себе і свою родину від зараження, кожній людині, перш за все, потрібні достовірні знання про ВІЛ-інфекцію і СНІД.
    Що таке СНІД? Це скорочення означає «синдром набутого імунного дефіциту», що є назвою останньої стадії ВІЛ-інфекції. Цей синдром не є спадковим. Симптоми виникають внаслідок ураження імунної системи вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).
    ВІЛ поширюється від людини до людини через такі біологічні рідини організму, як кров, сперма, виділення жіночих статевих органів і грудне молоко. ВІЛ широко розповсюджується при ризикованій поведінці людей:
    • При будь-яких статевих контактах з проникненням, якщо не використано презерватив. Правильно використані якісні презервативи можуть запобігти поширенню ВІЛ та збудників інших хвороб, що передаються статевим шляхом. Однак найнадійніший спосіб запобігання цим хворобам — це уникання статевих контактів до одруження або до початку зрілих стосунків з незараженим та завжди вірним Вам партнером.
    • При контакті з інфікованою кров'ю, наприклад під час використання нестерильних інструментів, шприців, голок для внутрішньовенного введення, проколювання мочки вуха, пірсингу, татуювання або при переливанні крові чи контакті з відкритими виразками ВІЛ-інфікованого.
    • Від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів або годуванні грудним молоком.
    Страх і неправдива інформація про ВІЛ-інфекцію спричиняють страждання багатьох людей. Тому також важливо знати, яка поведінка є безпечною по відношенню до ВІЛ-інфекції. ВІЛ не передається:
    • Через рукостискання, обійми чи перебування в товаристві інфікованої людини.
    • Через споживання їжі, приготованої ВІЛ-інфікованою людиною.
    Також ВІЛ не передається:
    • При навчанні або іграх з ВІЛ-інфікованими дітьми.
    • Через повітря.
    • Укуси комах або тварин.
    • Плавання у басейнах.
    Аналіз крові на антитіла до ВІЛу раціонально робити:
    • Після ризикованого статевого контакту.
    • Після використання нестерильного інструменту (шприців, голок, тощо).
    • Під час вагітності.
    Кожний, хто хоче знати, чи ВІЛ-інфікований він, чи ні, може безоплатно та анонімно здати кров на аналіз у кабінетах довіри, які є при центрах профілактики СНІДу в кожному обласному центрі України.
    Підозрілі симптоми, при яких варто перевіритися на ВІЛ, - це постійна гарячка, частий пронос, недостатнє збільшення або раптова втрата ваги тіла, хронічне збільшення лімфатичних вузлів, білі плями на оральній слизовій оболонці і рецидивні або незвичайні інфекції.
    Антиретровірусна терапія (АРТ) передбачає прийняття спеціальних антиретровірусних препаратів для максимального гальмування розмноження вірусу в організмі. Завдяки АРТ відбувається відновлення клітин нервової системи, поліпшення та нормалізація стану пацієнта. АРТ дає змогу надовго подовжити життя пацієнтів при ВІЛ-інфекції і призупинити розвиток СНІДу. Розрізняють певні види антиретровірусних препаратів. Для профілактики вагітних ВІЛ-позитивних жінок також є кілька схем.
    Дуже важливо, щоб пацієнт суворо дотримувався призначень лікаря. Від прихильності до лікування - готовності пацієнта співпрацювати з лікарем і приймати АРВ-препарати точно у відповідності з його рекомендаціями - залежить ефективність АРТ. Важливо розуміти, що не можна пропускати чи відкладати прийом медикаментів, оскільки це суттєво знижує профілактичну і лікувальну дію АРТ. У цьому - запорука збереження здоров'я людини і гарантія того, що ВІЛ не набуде резистентності до АРТ і не стане більш агресивним.
    Розпочавши терапію, людина повинна приймати АРВ-препарати протягом усього життя. Сьогодні для ВІЛ-позитивних жителів України АРВ-терапія стала доступною і безкоштовною…
    На жаль, ВІЛ-інфекція повністю не виліковується, однак разом, спільно, з нею можна і потрібно боротися.
    Юрій Вусань залишає контактні телефони для бажаючих приєднатися до групи взаємодопомоги чи просто відчути підтримку: 8(050)817-10-07; 8(05343)3-36-37.

    Любов ОНИЩЕНКО
    http://exo.at.ua
    Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 1562 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net