Пятниця, 15.11.2024, 07:03
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 57
    Гостей: 57
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6090
    Форум: 555/31860
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2008 » Жовтень » 14 » Нобелівський скандал



    Нобелівський скандал
    11:31
    Юрист із Норвегії вважає, що матір Тереза, Ясір Арафат, Шимон Перес та ще багато людей отримали премію миру незаконно
    У Швеції та Норвегії триває 107-й Нобелівський тиждень. За традицією, у день його відкриття присуджують нагороди у номінаціях "медицина" та "фізіологія". Цьогоріч лауреатами у галузі медицини стали дослідники з Франції Люк Монтеньє та Франсуаза Барр-Сінуссі, які працювали над вивченням вірусу імунодефіциту людини та вперше виділили його з кліток заражених людей, а у галузі фізіології - німець Гаральд цур Гаузен, який відкрив папіломавірус, що спричиняє рак.

    Наступного дня оголосили переможців у номінації "фізика" - за відкриття спонтанного порушення електрослабкої симетрії. лауреатом став американець японського походження Йоїтіру Намбу. Однак дісталась йому лише половина премії, іншу розділили двоє вчених з Японії за пояснення причин цього явища.  Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали троє науковців, що працюють у США, - Осаму Сімомура, Мар­тін Чалфі та Роджер Тсієн. Вони отримали премію за відкриття зеленого флуоресціюючого білка і розробку методів його застосування в науці.

    Переможцем з літератури визнали французького письменника Жан-Марі Гюстава ле Клезіо. Журі премії відзначило його як "автора нових напрямів, поетичних пригод і чуттєвого екстазу, дослідника людського єства за межами панівної цивілізації та всередині неї". До речі, Нобелівська премія з літератури - одна з най­скандальніших і щороку спричиняє чимало дискусій навколо імені майбутнього лауреата та найбільше дорікань на адресу Нобелівського комітету (наприклад, багато класиків світової літератури так і не отримали цієї нагороди: Толстой, Чехов, Цвєтаєва, Пруст, Кафка, Золя, Стріндберг, Ібсен та інші). Лауреатом Нобелівської премії миру з-поміж майже двох сотень претендентів став спеціальний посланець Генерального секретаря ООН з врегулювання конфлікту у Косово, колишній президент Фін­ляндії Марті Ахтісаарі. Премія присуджена за зусилля у вирішенні міжнародних конфлік­тів, якими він займався протягом трьох десятиліть.

    А напередодні норвезький юрист та дослідник Фредрік Хеффермель (автор книги "Заповіт Нобеля") приголомшив світ сенсаційною заявою. Він заявив, що лише 45 відсотків Нобелівських премій миру, які вручили після Другої світової війни, відповідають умовам, які свого часу висунув Альфред Нобель. Серед лауреатів, які нібито отримали премії миру незаконно, Хеффермель назвав матір Терезу, Альберта Гора, Ясіра Арафата, Шимона Переса та багатьох інших. Секретар Нобелівського комітету Гейр Лундестард, природно, категорично заперечив звинувачення, однак неприємний осад таки залишився.

    Принагідно нагадаємо, що, на переконання самого Альфреда Нобеля, премією миру мали б нагороджувати за встановлення братніх відносин між народами, відміну чи скорочення постійних армій та проведення мирних конгресів. Однак з часом підстави для присудження премії почали трактувати ширше, зокрема, її часто присуджували борцям за права людини та захисникам довкілля.

    P. S. Ім'я володаря премії з економіки назвуть у день за­криття Нобелівського тижня - в понеділок, 13 жовтня. Роз­мір кожної премії, як і минулого року, становить 10 мільйонів шведських крон (близько 1,42 мільйона американських доларів). Разом з грошовим чеком лауреатові вручають золоту медаль із зображенням Альфреда Нобеля та диплом.

    До теми :

    Блаженна мати Тереза - католицька черниця, засновниця доброчинних місій, лауреат Нобелівської премії миру (1979 рік). Понад сорок років вона допомагала злиденним, хворим і сиротам в Індії, потім доброчинні місії під її керівництвом поширили свою діяльність в інших країнах. До 1996 року під її керівництвом діяли 517 місій в понад 100 країнах світу. Діяльність матері Терези також критикували. Відзначали, що вона задовольняється лише тим, щоб не дати людям померти, але не бореться проти причин бідності.


    http://www.lvivpost.net

    Категорія: Новини світу | Переглядів: 987 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net