Чергова сесія Кобеляцької міської ради несподівано була під загрозою зриву. Майже півгодини керівники міськради збирали своїх депутатів, щоб досягти кворуму, необхідного для прийняття рішень. Нагадаємо, що до міськради обрано 32 кобелячан. Врешті-решт вдалося зібрати 18 депутатів, і сесія розпочалася. На її початку міський голова Олександр Ісип наголосив, що в ситуації, коли голосуючих в залі зібралась критична кількість, кожен голос має вирішальне значення.
Забігаючи наперед, потрібно відзначити, що депутати хоча й багато виступали і дискутували, все ж голосували одностайно, і всі рішення були прийняті.
Спочатку розглянули найважливіші для життєдіяльності Кобеляк бюджетні питання. Олександр Ісип відзначив, що в поточному році місту особливо похвалитися нічим. За підсумками 9 місяців бюджет по доходах виконаний лише на 101 відсоток. Не надійшла і обіцяна державою фінансова допомога у розмірі 2 мільйонів гривень. Слабкою втіхою є те, що Кобеляки на фоні інших райцентрів виглядають ще більш-менш благополучно. В деяких містечках Полтавщини владі доводиться брати позики у Держказначействі, щоб виплатити заробітну плату своїм працівникам. У Кобеляках поки що цієї проблеми немає. Більше того, місту все ж вдалося залучити майже мільйон гривень з обласного бюджету. В основному ці кошти будуть використані на виконання економічних програм. І міський голова, і секретар міськради Сергій Галушко відзначили вирішальну роль у виділенні цих коштів депутата Полтавської обласної ради Анатолія Шкарбана.
Власне ж міських грошей до бюджету надійшло 3 мільйони 415 тисяч гривень. Із цих грошей 467 тисяч були виділені на утримання самої влади, 1215126 гривень - на освіту, тобто дитячі садки, 381 тисячу - на житлово-комунальне господарство, 350 тисяч - на благоустрій. На капітальний ремонт житла вдалося «нашкребти» всього-на-всього 23487 гривень. З інших суттєвих видатків можна виділити 99990 гривень, котрі пішли на придбання сцени. Ці гроші були отримані, як субвенція з Кобеляцької районної ради. Яка, між іншим, перед тим вилучила 670 тисяч з міського бюджету.
Як констатував міський голова, всі отримані доходи фактично «проїдаються». Грошей для розвитку міської інфраструктури залишається дуже мало. Щоправда, за рахунок економії оплати за споживання електроенергії вдалося зібрати гроші для проведення вуличного освітлення на вулицях Калініна, Радянській та Котляревського. Роботи по їх освітленню планують провести в період з листопада 2008 по січень 2009 року. Наступними на черзі на освітлення є вулиці Оздоровча, Осіння, Весняна.
Під час обговорення бюджетних питань виступив депутат Роман Матюхов. Він нагадав всім присутнім про трагічний випадок загибелі працівників «Водоканалу», який стався влітку поточного року. І наполіг на тому, щоб міська влада терміново виділила гроші на забезпечення належних умов праці робітникам комунальних служб. Для визначення необхідної для цього суми була створена спеціальна депутатська група, до складу якої увійшов і сам Роман Матюхов.
В якості ремарки Олександр Ісип знову нагадав про проблеми із наповненням бюджету. Зокрема він відзначив, що ремонт опалення в дитсадку «Золотий півник» фактично роблять в борг.
Після розгляду бюджетних питань депутати перейшли до земельних. Перед ними виступив священик греко-католицької церкви отець Андрій. Він попросив депутатів, щоб вони виділили земельну ділянку для будівництва церкви. Після нетривалої дискусії кобеляцькі обранці погодились. Земельна ділянка для будівництва греко-католицької церкви виділена на вулиці Шевченка, навпроти районної лікарні. Зараз там пустир. Крім цього, була виділена земля для будівництва суперсучасних споруд центру зайнятості і Фонду соціального страхування тимчасової втрати працездатності. Перша новобудова розпочнеться на вулиці Дніпропетровській поряд з магазином «Універмаг». Друга – на площі Перемоги, поряд з теперішнім приміщенням центру зайнятості. Як жартували депутати, «там, де зараз секонд-хендом торгують».
Депутати Володимир Чуйков і Володимир Демченко висловили стурбованість тими актами вандалізму, які протягом кількох років регулярно відбуваються в Кобеляках. Не знайдені і не покарані, вандали руйнують пам’ятники, Стелу Героїв, Меморіал загиблим воїнам. Голова міської ветеранської організації Олександр Живулько уточнив: «З 2000 по 2008 рік сталося 24 випадки вандалізму. І лише один раз міліція затримала хуліганів». Депутати з цього приводу прийняли звернення до правоохоронних органів та жителів міста.
Олександр Бистряков підняв питання стану доріг і так званих «стрітрейсерів». Простіше – вуличних гонщиків на мотоциклах та автомобілях. Депутат звернув увагу на необхідність виділення грошей на ремонт дороги на Ведмедівці та Зарічці. Щодо гонщиків, то він запропонував виділити місце для їх розваг. Як варіант запропонував територію колишнього аеродрому.
Ігор ФІЛОНЕНКО