Вже два роки поспіль глядачі мають можливість насолодитись розважальною програмою «Грай, гармонь!», яка приурочена до Дня українського козацтва та Покрови святої Богородиці.На вході у будівлю РЦКД на гостей свята чекав приємний сюрприз у вигляді смачного частування та оковитої, який супроводжувався чарівною музикою народних інструментів козаків і козачок.
На початку свята глядачів привітали крайові отамани Полтавщини, Дніпропетровщини та отаман Кобеляцького округу Микола Бондаренко. Також зі словом до присутніх звернувся заступник голови районної ради Микола Жук. Він акцентував увагу на молодому поколінні, яке повинно підхопити традиції козацтва та «навести порядок» на українських землях.
А от привітання для всіх присутніх у залі жінок від керівника управління культури полтавського козацького товариства Наталії Дубиніної було досить дивним. Жінка у козацькій формі на День українського козацтва почала співати пісню «Одолжила» Таїсії Повалій. Мало того, що російськомовна пісня різко «різала» слух, так ще й суть пісні мала неабиякий натяк на чоловічу зраду дружині. Невдоволення в залі вказувало на специфічну «радість» жінок від присвяченої їм пісні.
Однак коли на сцену вийшли гармоністи, оваціям глядачів не було меж. Рідко можна побачити, як весь зал співає українські народні пісні під мелодії гармоністів. Іван Гресь розважав публіку чарівними весільними мелодіями, Івану Долгову підігравала дружина Ганна. Також гармонь ніби оживала в руках Миколи Рубенка, Володимира Заїки та Василя Влашпенка. Віктор Фесюра також не розчарував присутніх, граючи і водночас танцюючи навприсядки, а наостанок виконавши свій яскравий номер з грою гармоні на... спині. Єдина жінка-гармоністка, яка погодилась взяти участь у святі, Ніна Анохіна, достойно і яскраво закінчила виступ гармоністів.
Хоч не всі місця були зайняті, проте це не завадило присутнім створити певний спільний дух української мелодії, який панував у залі протягом всього концерту. Завдячуючи харизматичним ведучим Наталії Скакун та Сергію Коломійцю, які згадували українські традиції, доводили історичну приналежність гармоніки до українських інструментів та проводили для глядачів розважальні конкурси, свято, без сумнівів, вдалося.
Окрім гармоністів гостями свята були танцювальні колективи Кобеляцького району, народні ансамблі «Кобеляцькі джерела» та «Ворскла».
Начальник відділу культури та туризму Григорій Журавель наприкінці свята подякував від імені присутніх гармоністам і колективам та презентував подарунки. В свою чергу глядачі підтвердили його слова аплодисментами.
- Я можу сказати, що минулого року захід був цікавішим, з ширшим репертуаром. Але радує, що в цьому році більше публіки в залі, - ділиться враженнями по закінченню свята Олена Лашко.
- Просто феєрично, - озвучує свою думку Любов Койнаш, - я дуже рада, що відновлюється народна традиція гри на гармоні. В наш час, коли існує велике нагромадження електроніки, така музика діє немов бальзам. Дуже жаль, що в залі майже не було молоді.
Лаконічно і водночас багатогранно прокоментував вечір Микола Жук: «Ісключітєльно. Сподобалось. Частіше б такі концерти.»
Любов ОНИЩЕНКО