Керівник "Укрспецекспорту" Сергій Бондарчук вважає, що Росія веде з Україною інформаційну війну через конкуренцію на ринку торгівлі зброєю.
Україна твердо зайняла місце одного з лідерів світового ринку озброєнь. В той же час, такий стан речей задовольняє не всіх, тому наша держава регулярно стає об'єктом потужних інформаційних кампаній, які спрямовані на її дискредитацію, йдеться в його коментарі, поширеному прес-службою президента.
"Сьогодні проти України розгорнуто безпрецедентну за масштабами інформаційну війну з боку Росії, яка хоч і є нашим стратегічним партнером на словах, але водночас жорстко, і часто за допомогою брудних методів, намагається конкурувати з Україною по найбільш принципових для нас сегментах сучасного ринку озброєнь", - зауважив Бондарчук.
На думку глави "Укрспецекспорту", показовим прикладом є нещодавня хвиля істерії, яка штучно підігрівається в російських ЗМІ шляхом обвинувачень України в начебто аморальних та незаконних поставках зброї до Грузії.Бондарчук висловив жаль, що для поширення неправдивих даних та здійснення інформаційних провокацій наші конкуренти знаходять союзників безпосередньо в Україні. На його думку лише так можна трактувати заяви депутата Валерія Коновалюка, який фактично дослівно повторює усі обвинувачення російських ЗМІ.
"Навряд чи зазначений депутат не знає, що гроші від продажу зброї йдуть до державного бюджету України, а отже - на соціальні потреби її громадян. Руйнуючи це джерело наповнення бюджету, пан Коновалюк не тільки позбавляє своїх виборців права на гідні пенсії та зарплати, але й ставить під загрозу робочі місця на підприємтсвах вітчизняного оборонно-промислового комплексу, більшість з яких розташовані саме на Сході та Півдні України. Мало нам світової кризи, так ще й свої займаються шкідництвом", - зазначив Бондарчук.
Керівник "Укрспецекспорту" наголосив, що Грузія є суверенною країною, проти якої ООН не застосовувала жодних санкцій чи ембарго, і військово-технічне співробітництво між Україною та Грузією виникло не на порожньому місці, а базується на відповідній нормативно-правовій базі у цій сфері, яка напрацьована і успішно імплементується ще з середини 1990-х років.
"І Україна і Росія і багато інших держав активно продавали зброю до Грузії впродовж останніх десяти років. Це відбувалося легально та в рамках внутрішнього й міжнародного права. На сайті ООН є всі відомості щодо цих операцій і кожен охочий може отримати повну і детальну інформацію про те, скільки, коли й куди Україна поставила військової техніки" - підкреслив Бондарчук.
"Ми продавали і будемо продавати дозволені види озброєння усім зацікавленим партнерам, проти яких не введено ембарго, незважаючи на демонстративне незадоволення тих чи інших сторін. Це питання наших життєвих економічних інтересів і воно не обговорюється" - наголосив Бондарчук.