Приємно новосанжарцям бачити творіння власних рук - озеленену територію ботанічної пам’ятки природи Вовчі Гори, новий сквер Пам’яті жертв голодомору, чисті від сухостою береги Ворскли, обладнані місця масового відпочинку. Тож влітку місцеві жителі, численні гості мали змогу оздоровитись як слід, провести дозвілля в нашому курортному містечку. Все це – результат спільної праці під час Весняної толоки, що тривала в Україні згідно з Указом Президента №186 з 5 березня по 20 квітня і залишила по собі хорошу пам'ять.
А 26 вересня в Нових Санжарах розпочато Осінню толоку. Вже проведено десять заходів, під час яких трудові колективи, жителі селища продовжили благоустрій навколо храму-каплиці Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, впорядкували гайок на околиці селища, сквер Пам’яті жертв голодомору, Місток закоханих, місток, що сполучає центр селища з районом Зарічка. Та головна справа Осінньої толоки – створення нових зелених зон. З ініціативи директора державного підприємства «Новосанжарське лісове господарство» Василя Красюка 24 жовтня в парку «Батьки і діти початку третього тисячоліття» посаджено Алею для гостей. Наступні два дні батьківський комітет разом із старостою майбутнього парку депутатом селищної ради Ігорем Нещадимом займався розбивкою площі під посадку іменних дерев, що триватиме тиждень.
Доречно згадати, що в Новосанжарському районі посадка лісу – то вже давня добра традиція, примножена наполегливою працею колективу. Василь Федорович Красюк очолив тодішній держлісгосп в 1999 році – нелегкому, нестабільному, з несплатою податків, заборгованістю по заробітній платі, пенсіях… Перебороли труднощі разом, і сьогодні це підприємство – краще. До 2000 року державного лісового фонду налічувалося 4586 гектарів. Під час проведення інвентаризації земель (внаслідок виявлення фактів негосподарського ставлення до лісів, їх непрофесійного догляду) колгоспами було передано до держави лісів ще на 5132 гектарах. За ці роки на малопродуктивних піщаних грунтах посаджено дерев на 927 гектарах, на місці вирубаних з’явилися насадження на 786 гектарах. Щороку «Новосанжарське лісове господарство» вирощує і передає для посадки сільським радам, а також за межі району шість мільйонів штук саджанців лісових культур! Іншими словами – господарство чимале, потребує пильного догляду, великого досвіду, професіоналізму. Всього цього у Василя Красюка вистачає сповна.
З 20 по 24 жовтня на Полтавщині проходив Європейський тиждень лісу. Потрібно відзначити, що подібні заходи з озеленення на Новосанжарщині – постійні, навесні і восени. Тож сьогодні наш район, особливо Нові Санжари і околиці селища, невпізнанно змінилися щодо розширення зелених зон, котрі не лише краси додають, а й цілющого повітря, здоров’я. Ось так – дякуючи Богу, любові до рідного краю і спільній праці, новосанжарці створили курортне селище: для себе, для нащадків, для всіх людей з України, близького й далекого зарубіжжя, котрі знаходять тут чудовий повноцінний відпочинок, щиру гостинність. Неабияка роль в цьому належить нашому зеленому цеху – державному підприємству «Новосанжарське лісове господарство», його керівнику Василю Красюку, новосанжарській владі.
Осіння толока в Нових Санжарах триватиме до настання морозів.
Вікторія Дев’ятко