У вівторок у міській раді відбулось засідання конкурсної комісії по визначенню надавача послуг по водопостачанню та обслуговуванню прибудинкових територій в багатоквартирних будинках.Доповідав заступник міського голови Олександр Письмак. Олександр Васильович нагадав, що з 2004 року вступив у дію Закон «Про житлово-комунальні послуги». Згідно із ним надавачі послуг визначаються на конкурсній основі. Якщо претендент один, то договір з ним заключається на 12 місяців. А потім знову оголошується конкурс.
З 2004 року на подібні конкурси в Кобеляках заявляється одне-єдине підприємство – ККП «Водоканал». Так сталося і цього разу. Щоправда, з однією суттєвою відмінністю. Комунальники подали свою заяву лише на конкурс по централізованому постачанню холодної води. Від обслуговування прибудинкових територій вони відмовились через збитковість даної послуги.
Констатувавши факт відсутності бажаючих підтримувати порядок та наводити чистоту в підвалах та під’їздах багатоквартирних будинків, заступник міського голови висловив припущення, що в майбутньому Кобеляки, можливо, скористаються досвідом Полтави. А в обласному центрі, за словами Олександра Письмака, активно переймають польський досвід. Тобто будівлі повністю віддають їх мешканцям. А ті – наймають такого собі управдома. І посада ця в Польщі дуже високооплачувана. Чи приживеться польський досвід в Україні, покаже лише час. Зараз же кобеляцькі будинки залишились без обслуговування.
Конкурс на водопостачання, як і очікувалось, виграв «Водоканал». Його директор Юрій Тагадюк заявив, що й водопостачання при нинішньому рівні тарифу є збитковим. Скажімо, у сусідній Козельщині за кубометр води люди платять 3 гривні 16 копійок. У Кобеляках – 2,06. Керівник «Водоканалу» повідомив, що ліцензія на спецводокористування у підприємства діє до 2012 року. Є й кадри, і техніка для того, щоб безперебійно постачати воду. Жовтневі проблеми з водою в Кобеляках викликані аварією на водонапірній башті. Як тільки її повністю замінять, проблеми якщо не зникнуть, то їх стане набагато менше.
Щодо підвищення ціни на воду, то воно, за словами Юрія Тагадюка, неминуче. Адже збитки підприємства за останні півроку склали 35 тисяч гривень. Документи з розрахунками реальної вартості води вже направлені в Полтаву у відповідні контролюючі інстанції.
Ігор ФІЛОНЕНКО