Вівторок, 03.12.2024, 01:52
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6140
    Форум: 555/31861
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2008 » Жовтень » 31 » Україна ракетою влетіла у топ 10 головних країни-постачальників зброї світу



    Україна ракетою влетіла у топ 10 головних країни-постачальників зброї світу
    11:47

    Україна потрапила в десятку головних країн-експортерів зброї останнього десятиліття. Першу позицію у списку продавців військової техніки зайняли Сполучені Штати. Це стало відомо з опублікованої конгресом США доповіді про експорт зброї у світі з 2000-го по 2007 рік, повідомляє сьогодні газета "Дело".

    У XXI столітті країна-лідер заробила на постачаннях озброєнь близько 123 мільярдів доларів. Минулого року США уклали контракти на 24,8 мільярда. Таким чином, американської зброї припадає на частку 41,5% світового ринку.

    Україна замикає топ 10 головних постачальників зброї. З 2000 року країна наторгувала 5,5 мільярда доларів. Традиційні покупці вітчизняної військової техніки - Росія (20% постачань), Грузія, Китай, Пакистан, М'янма, Алжир, Азербайджан. Найбільш затребувані на світовому ринку - українські ракети, газові турбіни для військових кораблів, військові автомобілі, легка бронетехніка.

    Україна зараз постачає свою військову продукцію приблизно до 30 країн. "Надмірного озброєння у країні вистачить для третьої світової війни, і ще трішки залишиться, адже Україна була другим ешелоном СРСР, де монтували танки, артилерію, боєприпаси", - говорить начальник відділу військової політики і безпеки Національного інституту проблем міжнародної безпеки Олег Бодрук.

    Проте, за його словами, щоб витримати конкуренцію з іншими учасниками ринку, Україні необхідно модернізувати своє озброєння. Зараз держава бере у цьому мінімальну участь.

    "Для України експорт зброї на 1,5 і 2 мільярди доларів щорічно - не межа, якби робота оборонного комплексу була збалансована", - вважає експерт Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

    За його словами, якби Україна витрачала на внутрішнє озброєння 700-800 мільйонів доларів на рік (замість нинішніх 100-150 мільйонів), то продаж на зовнішньому ринку різко зріс би. "Якщо ж підходи до озброєння власної армії не будуть змінені, то через кілька років Україна втратить свої позиції на зовнішньому ринку", - попереджає експерт.

    Нагадаємо, що за підсумками 2007 року Україну виключили з десятки провідних світових експортерів зброї. За даними звіту Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI) за 2007 рік на продажі озброєнь наша країна заробила 109 млн доларів, і опустилася на 16-е місце в рейтингу.

    Друге місце у списку торговців зброєю, складеному Конгресом США, зайняла Росія. Цій країні підконтрольні 17,4% ринку. З 2000 року країна продала зброї на 62 мільярди доларів, за минулий рік - на 10,4 мільярда.

    Третю сходинку за підсумками семи років зайняла Франція. Її показник - 29,2 мільярда доларів. Проте останнім часом обсяги постачань французької зброї скоротилися. У 2007 році країна уклала контракти на 1,8 мільярда доларів, зайнявши лише 6-е місце у списку світових експортерів.

    У доповіді конгресу США також міститься інформація про найкрупніших покупців зброї серед країн, що розвиваються. Найактивніше в період з 2000 по 2007 рік озброювалася Індія, яка уклала контрактів на 31,9 мільярда доларів, Саудівська Аравія (26,4), Китай (16). Не відстають також ОАЕ, Пакистан, Єгипет, Ізраїль, помітно нарощували озброєння Сирія і Південна Корея. В цілому автори доповіді зазначають, що об'єми продажів зброї за останній рік збільшилися майже на 30%.

    Дані щодо закупівель Грузії, які цікавлять останнім часом весь світ, у звіті конгресу не надані.

    Раніше ООН оприлюднила інформацію, згідно з якою ключовим постачальником зброї в кавказьку країну є саме Україна. Вона поставила країні продукції приблизно на 100 мільйонів доларів. Окрім України, минулого року офіційний Тбілісі купував зброю у Ізраїлю, Болгарії, США, Чехії і Польщі. Згідно з даними звіту ООН, минулого року Грузія імпортувала 74 танки, 6 одиниць бронетехніки, 9 великокаліберних артилерійських систем, 8 літаків і т д.

    У тому, що Україна була лідером по постачаннях зброї Грузії до початку подій навколо Південної Осетії в серпні, упевнений і Генштаб ВС РФ.

    "Україна лідер з поставок, однозначно і беззастережно, по кількості озброєння, що надається грузинській стороні", - сказав заступник начальника Генштабу ВС РФ Анатолій Ноговіцин 13 вересня.

    Галас щодо законності постачань зброї Україною до Грузії - одна з основних тем сьогоднішньої України і світу. Для того, щоб остаточно розібратися у цьому голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з'ясування обставин постачань до Грузії української військової техніки Валерий Коновалюк планує найближчим часом поїхати на Кавказ і з'ясувати усе на місці.

    Варто відзначити, що раніше він же повідомив, що значна сума коштів від продажу зброї Україною не надходила на рахунки державного бюджету і Міністерства оборони.


    http://www.newsru.ua

    Категорія: Новини України | Переглядів: 891 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net