22 лютого. - Лідери країн ЄС на саміті в Берліні
підтримали ідею більш жорсткого регулювання світових фінансових ринків
і інвестиційних фундацій. Як передає агентство Ассошіейтед прес,
посилаючись на заяву за підсумками саміта, "діяльність інвесторів не
може здійснюватися без контролю", повідомляє сайт ВВС.
Пропозиція Німеччини про посилювання регулювання діяльності ринків знайшла підтримку у Великобританії ще до початку саміта.
У статті в недільному номері газети Obsever британський прем»єр-міністр Гордон Браун закликав фінансові кола повернутися до обережних, обачних методів роботи.
Браун заявив про необхідність того, щоб банкіри служили інтересам національної економіки, а не розпоряджалися нею.
На думку прем»єра, комерційним банкам варто зосередитися на наданні послуг з ощадних рахунків і позик для рядових низькооплачуваних службовців і не займатися ризикованим інвестуванням на міжнародному рівні.
Зустріч в Німеччині пройшла напередодні квітневого саміту країн "Великої двадцятки ", який відбудеться в Лондоні.
Тиск на глав держав ЄС посилився відтоді, як на листопадовій зустрічі G20 у Вашингтоні світові лідери пообіцяли виробити план дій по виходу з кризи.
Поки що пакети заходів із стимулювання економік не дали відчутних результатів і викликали лише побоювання про реалізацію політики протекціонізму.
Докори з цього приводу пролунали на адресу США після обнародування плану "Купуй американське". Критики такої ініціативи в ЄС вважають, що приклад США можуть запозичити багато інших країн, що підірве основи вільної торгівлі і ще більше поглибить кризу.
До переговорів в Берліні президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що чекає від зустрічі конкретних результатів і не потерпить "крихкого компромісу або швидкого розв»язання" у виробленні позиції ЄС з питання кризи.
"Серйозність кризи, її глибина вимагають фундаментальних змін. Нам треба знову почати будувати капіталізм з нуля, зробивши його більш моральним. От чому я хочу чіткої відповіді від зустрічі в Берліні", - сказав французький лідер.
http://www.gazeta.lviv.ua
|