Неділя, 24.11.2024, 08:13
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6118
    Форум: 555/31861
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2009 » Березень » 3 » Що робити Україні на межі банкрутства?



    Що робити Україні на межі банкрутства?
    10:12
    Financial Times стверджує, що економічна криза в Україні посилює ризик громадського неспокою.

    Газета наводить факти. Контроль над дев'ятьма банками перебрав Нацбанк. Вкладники навіть міцніших банків, включно з контрольованими європейськими банківськими групами, через заборону Нацбанку не можуть зняти гроші з депозитів.

    Загалом гривневі депозити зменшилися на 20, а валютні на 10 відсотків. Клієнти банків не єдині у своєму роздратуванні. Протестують водії вантажівок і власники кіосків, тисячі людей втрачають роботу і десятки тисяч не отримують зарплатні. Лише за цей рік ВВП в Україні впаде на 5-10 відсотків.

    Однак, як вважає українське керівництво, все це не становить серйозної загрози для стабільності в країні. Вони кажуть, що Україна на диво залишається спокійною з огляду на масштаби її економічних проблем. Інакші прогнози лунають від оглядачів, які вважають, що з наближенням президентських виборів протести більшатимуть.

    Financial Times пише, що кожний наступний тиждень стає для України новим випробуванням. Нова криза може спалахнути вже в ці вихідні, коли Києву доведеться сплатити рахунок російському Газпромові в 400 мільйонів доларів.

    "Київ на межі," - редакційна стаття у Financial Times.

    "Дуже хотілося б вірити, що українські керівники нарешті вирішили, що проблеми економічної кризи є важливішими, ніж їхні власні політичні амібіції. Але не робіть на це ставки, - пише газета - у Києва практично не зилишилося часу, щоб уникнути фінансового колапсу."

    Без кредиту МВФ не обійтися, однак програма фонду сама по собі є не лише життєвонеобхідною, вона є ключем для отримання допомоги від Світового банку та інших західних банків, які досі обіцяли підтримувати свої філії в Україні.

    За умови коли Європейський Союз не узгодив широкого плану підтримки своїх східно-європейських членів, не варто сподіватися, що він буде допомагати Україні. Однак, Брюссель може допомогти в іншому - сприяти вільній торгівлі та послабленню візового режиму для українців. Він також має усвідомити, що кращої допомоги Україні сьогодні немає як натяк на її майбутнє членство у Європейському Союзі. Якою б далекою була ця перспектива, вступ для Києва став би тим політичним якорем, якого так бракує лідерам України.

    "Країна на межі банкрутства," - пише Марі Дежевскі в Independent.

    Коли чхнули Сполучені Штати, сильну застуду підхопили банки старої Європи, а потім одна за одною повалилися від сильного грипу економіки-міні-тигри нової Європи. А в найближчому сусідстві на схід, у якому головною є Україна, з'явилася загроза пневмонії. Прогноз невтішний.

    Міжнародні фінансисти, які не бажають, щоб їх цитували, кажуть, що Україна -вже банкрут. Вони не люблять слова "дефолт", але саме про це вони думають. Українським високопосадовцям, - веде далі кореспондент Independent, - це слово ще менше подобається, оскільки воно несе в собі національне приниження. День дефолту, тведить автор, може настати вже наступної суботи, коли Україна має заплатити за спожитий в лютому газ Росії, згідно з умовами болісної угоди, досягнутої у січні. Експерти прогнозують, що Київ не зможе заплатити і це може призвести до чергової проблеми з постачаннями.

    Однак не всі вважають ситуацію смертельною і наводять приклад Італії, де можуть уживатися економічний приріст і нестабільний уряд. Тоді як єворопейські політики критикують Україну за прорахунки в приватизації, модернізації інфраструктури та корупцію, дехто з інвесторів, особливо американські, кажуть, що і досі отримують там прибутки.

    Глибоке проникнення Заходу, особливо США, в промисловість і фінансову систему України відображає ейфорію, із якою сприймалася її незалежність, а потім Помаранчева революція. Але за умови дефолту мільйони доларів і євро будуть втрачені, як і багато екстравагантних надій щодо України.


    http://www.bbc.co.uk

    Категорія: Новини України | Переглядів: 604 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net