Середа, 16.10.2024, 05:59
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6014
    Форум: 555/31858
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2009 » Березень » 25 » GOCE на орбіті



    GOCE на орбіті
    11:31
    Європейське космічне агентство ESA успішно вивело на цільову орбіту дослідний супутник GOCE. Його завдання - дізнатись більше про гравітацію, фундаментальну силу природи, яка є предметом наукового пошуку ще з сімнадцятого століття. Сателіт став першим серед нових проектів з дослідження внутрішньої структури Землі, атмосфери та біосфери, які агентство реалізує в рамках програми "Жива планета".
    Космічний апарат допоможе вченим зрозуміти, як впливає гравітаційне поле Землі на океанічні течії, зміни рівня води в океані і клімату. Уся ця інформація відкриє ширшу картину того, як людська діяльність впливає на наш рідний дім і як протистояти глобальному потеплінню.
    Фолькер Лібіг (голова відділу спостереження за землею ESA): "Земля як система ще невідома нам настільки, наскільки б ми хотіли, наприклад, для моніторингу клімату та кращого передбачення погоди. Тому нам слід ще багато чого дослідити, і сателіти є найкращими засобом для цього, оскільки вони надають нам глобальної перспективи і беруть заміри, використовуючи одну й ту ж систему будь-де на Землі".
    GOCE зі своїми обтічними, аеродинамічними формами є лідером серед супутників, коли йдеться про зовнішній вигляд. Але усе це не заради краси - така будова покликана мінімізувати спротив повітря, що є суттєвим на незвично низькій орбіті, яку обрали сателітові для роботи. Іонний двигун забезпечуватиме постійну незначну тягу для утримання орбіти, не впливаючи водночас на точність вимірювання пристрою.
    Карта гравітаційного поля, яку складе сателіт, покаже незначні відмінності сили тяжіння на планеті, які важко вимірювати на землі. Ці відхилення пов'язані з кількома факторами: відстань від центру планети до різних точок її поверхні неоднакова, оскільки наша Земля не є ідеальною сферою.
    Високі гори та глибокі океанічні впадини теж впливають на прискорення вільного падіння. До того ж, матерія в недрах планети не розподілена рівномірно, що теж впливає на загальну картину. Навіть незначні зміни місцевості, як то зведення великої будівлі, спроможні ледь помітно змінити локальну силу тяжіння.
    Усі ці фактори формують глобальне гравітаційне поле, яке значно відрізняється від того, що ми собі традиційно уявляємо. Одержані від GOCE дані знайдуть багато застосувань і дозволять, наприклад, краще зрозуміти внутрішні процеси планети, а відтак, можливо, й краще передбачати землетруси. Усе це стане можливим завдяки градієнтомірові, який несе на своєму борту новий науковий інструмент. Унікальний пристрій відчуватиме зміни сили тяжіння на поверхні землі з точністю до одної десятитисячної від середнього значення.
    Фолькер Лібіг (голова відділу спостереження за землею ESA): "Ми прагнемо зрозуміти Землю, адже існує ще стільки аспектів її природи, які для нас ще невідомі. А це, до прикладу, окрім гравітаційного поля, вологість ґрунтів, солоність океанів та дійсний рівень морів, і це лише частина з того, що ми вимірюватимемо".
    GOCE є реалізацією ідеї, яку розвивали вже давно, ідеї, яка призведе до створення безпрецедентно точної моделі гравітаційного поля Землі. Ця ж модель дозволить нам краще зрозуміти планету, на якій ми живем.

    http://24tv.com.ua
    Категорія: Новини світу | Переглядів: 555 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net