Субота, 20.04.2024, 10:48
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 12
    Гостей: 12
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5556
    Форум: 555/31819
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2009 » Травень » 7 » Штучні судини



    Штучні судини
    10:22
    Штучні кровоносні судини з власних клітин - вже реальність! Американські лікарі сподіваються, успішні клінічні випробування вен з тканини, яку вперше виготовили цілковито за технологією біологічної інженерії, дозволять їм вирощувати судини при потребі пацієнтам з проблемами циркуляції крові, наприклад, в серці чи ногах. У випадку, коли в пацієнта немає належних судин, які б можна було пересадити у хвору частину тіла, йому імплантують синтетичні замінники. Однак з ними пов'язані певні труднощі, оскільки вони часто спричиняють запалення та інфекційне зараження. Ці проблеми спонукали вчених каліфорнійської біомедичної компанії Cytograft вдатися до пошуків більш природнього рішення.
    Тодд МакАлістер (президент та виконавчий директор компанії Cytograft): "Визначним це дослідження робить те, що, по-перше, ми змогли виростити кровоносну судину, використовуючи лише власні клітини пацієнта, без застосування синтетичних матеріалів, яка отримала належну механічну міцність. По-друге, ми спромоглися продемонструвати тривалу стійкість цих трансплантатів. Отож, це два справді чудових досягнення на ранній стадії дослідження."
    Перед імплантацією штучний кровоносний канал піддають суворим випробуванням, аби упевнитись, що продукт здатний витримати артеріальний тиск, який у 20 разів перевищує венозний.
    Ніколас Л'ере (керівник дослідних робіт компанії Cytograft): "Ми виготовляємо судини наступним чином: спочатку шляхом біопсії ми знімаємо невеличкий зразок шкіри і беремо фрагмент маленької поверхневої вени, розташованої під нею. За допомогою ензимів ми відокремлюємо і відбираємо клітини ендотелію, які вистеляють внутрішні стінки судини. Зі зразка шкіри ми знімаємо дерміс, нижню її частину, і забираємо клітини сполучної тканини, які легко розмножуються в лабораторних умовах. З їх допомогою ми отримаємо багато міжклітинної тканини, переважно колаген. З шару цих клітин, одержаного у спеціальній колбі, можна сформувати трубки, які потім доростають у біореакторі. Там всі шари сполучаться між собою, утворюючи однорідний, цілісний циліндр."
    Проте ці штучно вирощені імплантати довжиною від 15 до 20 сантиметрів не є дешевими і потребують багато часу на виробництво. На їх виготовлення може піти до 9 місяців, а ціна сягати кількох десятків тисяч доларів.
    Проте пан МакАлістер з колегами планують здійснити ґрунтовні випробування своєї розробки на хворих з проблемами серця та ніг. Вчені сподіваються, що їхні судини допоможуть попередити ампутацію кінцівок через слабку циркуляцію крові в діабетиків, а також послужать в операціях коронарного шунтування, у випадку, коли в хворих немає хороших вен чи артерій для обходу заблокованих судин серця.
    А це є проблемою близько 10% пацієнтів. В одному з п'яти випадків доводиться проводити повторну операцію, що зменшує шанс використати власну судину хворого. У Cytograft переконані також, що новинка допоможе дітям з вродженими вадами серця, які часто змушені переносити серію хірургічних втручань через те, що синтетичні матеріали імплантатів не зростаються з їхньою тканиною.
    Втім, ще немає доказів того, що штучна тканина виправдає очікування. Науковці Cytograft вже розпочали тести на перевірку безпечності розробки у чотирьох країнах, до яких залучили близько 200 пацієнтів. Проте деталей дослідження в каліфорнійській компанії наразі не розголошують.


    http://24tv.com.ua
    Категорія: Новини світу | Переглядів: 639 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Статуси >>
  • Для Размышления на... >>
  • Яке пиво п'єте... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net