Середа, 27.09.2023, 23:07
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3475
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових за місяць: 1
  Із них:
  Новачків: 1100
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2723
  Жінок: 752
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5403
  Форум: 553/31785
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Головна »2009 » Червень » 15 » Гроші на дочку  Гроші на дочку
  10:08
  Ми вже знаємо, якою буде вартість навчання у львівських вишах і на яких факультетах зменшилося державне замовлення

  Початок цьогорічної вступної кампанії приніс наразі дві нев­тішні новини для абітурієнтів та їхніх батьків. Перша - вартість навчання у вишах зросла, друга - державне замовлення суттєво зменшили. Аби син чи донька здобули омріяний фах у львівських вишах, батькам доведеться викласти за навчання до 20 тис. грн на рік. Кількість студентів, які зможуть  навчатися на державній формі, зменшується більш ніж на 10%.

  У скільки ж обійдеться навчання цьогорічним абітурієнтам? На яких факультетах зменшилося державне замовлення? Відповіді на ці запитання "Пошта" шукала у трьох найпопулярніших львівських вишах: Національному медичному університеті ім. Д.Галицького, Національному університеті ім. І.Франка та Національному університеті "Львівська політехніка".

  Альма­матер гіппократів

  Вартість навчання у Львівському національному медуніверситеті для цьогорічних абітурієнтів підвищилася майже на 20%. Причиною здорожчання називають інфляцію. "Вартість навчання зросла, оскільки подорожчали комунальні послуги, електроенергія, окрім того, збільшилася заробітна плата, - сказала "Пошті" Уляна Цап, проректор з економічних питань медуніверситету. - Збільшилися й навчальні витрати: подорожчали підручники, препарати, реактиви, інструменти. Хоча ми намагаємося закуповувати дешевший навчальний інвентар".

  Найдорожчим фахом у медуніверситеті залишається стоматологія. Аби здобути освіту за цим напрямом, за рік навчання доведеться платити 19 700 грн (торік ця сума становила 15 тис. грн). Далі за вартістю йде лікувальна справа та педіатрія - 17 900 грн (2008­го - 12 500 грн) та 17 500 грн. Навчання на факультеті клінічної фармації коштуватиме 14 400 грн. Найдешевше навчання обійдеться студентам­заочникам факультету фармації - 10 200 на рік.

  Студенти­платники, вступаючи, укладають угоду, де зазначено конкретну суму, яку вони платитимуть упродовж п'яти­шести років навчання. "Тепер важко передбачити, які будуть ціни через п'ять років. Тож на шостому курсі ми дотуємо студентів, оскільки ті суми, на які вони укладали угоди при вступі, не покривають витрат на навчання", - говорить Уляна Володимирівна.

  Окрім значного подорожчання вартості навчання, кількість державних місць на деяких факультетах вишу суттєво зменшилася. Цьогоріч держава готова оплатити навчання тільки п'яти студентів стоматологічного факультету (торік за бюджетні кошти навчалося 25 студентів). А загальний ліцензований обсяг на цьому факультеті - 250 місць.

  Суттєво зменшилася кіль­­­кість державників і на напрямку "Фармація" з 40 (2008­го) до 10. "Таке суттєве зменшення держзамовлення пов'язане з тим, що державі не потрібно стільки стоматологів та фармацевтів", - пояснила проректор з економічних питань. А ось кількість бюджетних місць на спеціальності "Педіатрія" зросла - за бюджетні кошти тут зможе навчатися 50 студентів.

  "Загальна кількість бюджетних місць не змінилася. На одному факультеті кількість бюджетників збільшили, а на іншому - зменшили. Цьогоріч на державній формі зможе навчатися 394 студенти. Загальний ліцензований обсяг - 1060", - повідомила Уляна Володимирівна.    

  Франкова кузня

  Упродовж останніх років найпопулярнішими й найдорожчими факультетами у Львівському національному університеті ім. І.Франка залишаються юридичний та міжнародних відносин. Аби здобути ступінь бакалавра за цими спеціальностями, за один рік навчання, відповідно до інформації сайта ЛНУ ім. І.Франка,  доведеться заплатити 17 176 грн. Торік навчання на цих факультетах коштувало 14 044 грн. Майбутні знавці англійської мови та літератури за рік навчання платитимуть 11 566 грн проти минулорічних 9457 грн. Значно подорожчали факультети японської та арабської мов та літератури: з 6661 грн (2008 р.) до 8146 грн (2009 р.).

  Навчання на географічному, філософському та факультеті журналістики обійдеться у 5431 грн (торік - 4441 грн).Порівняно дешевшими залишаються хімічний, механіко­математичний та фізичний факультети. Тут вартість навчання  становить 3960 грн (2008­го - 3238 грн) на рік.

  Найменше грошей викладуть за навчання ті, хто мріє стати знавцем театрального і музичного мистецтва, - 2374 грн (торік - 1941 грн).

  Як повідомили у приймальній комісії, наразі не відомо, на яких факультетах кількість бюджетних місць збільшиться, а де зменшиться.

  "Політех"
  ще по кишені

  Приємною новиною для абітурієнтів, які планують навчатися у Національному університеті "Львівська політехніка", є  те, що ціни на навчання у виші  не надто підстрибнули. Як повідомив Роман Брилинський, відповідальний секретар приймальної комісії НУ "Львівська політехніка", вартість навчання на напрямках "Програмна інженерія" становить 7700 грн (2008­го - 6900 грн), "Комп'ютерні науки" - 7480 грн (6800 грн); "Економіка підприємства" - 6900 грн (6500 грн). Дешевше обійдеться навчання на факультетах "Електроніка" та "Радіотехніка" - приблизно 4200 - 4500 грн, а на "Прикладній фізиці" - 3 тис. грн.

  Хоча, як наголошує Роман Богданович, це ще не остаточні ціни, оскільки ще не надійшло державне замовлення. Коли у Києві з'ясують, скільки студентів держава готова вчити за бюджетні кошти, у виші остаточно вирішать, якою буде вартість навчання.

  Вердикт МОН

  Та вже тепер відомо, що державне замовлення значно зменшилося. Кабінет Міністрів України за пропо­зиціями Міністерства освіти і науки скоротив державне замовлення на 2009 р. на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах більш як на 10%. Держзамовлення за освітньо­кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста зменшилося на 13,2%, за освітньо­кваліфікаційним рівнем бакалавра - на 11,5%.

  Для вищих навчальних закладів, підпорядкованих МОН, державне замовлення становитиме: за освітньо­кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста - 46,5 тис. місць (87,5% державного замовлення 2008 року); за освітньо­кваліфікаційним рівнем бакалавра - 99,2 тис місць (88,7% державного замовлення 2008 року); за освітньо­кваліфікаційним рівнем спеціаліста - 57,5 тис. місць (90,3% державного замовлення 2008 року); за освітньо­кваліфікаційним рівнем магістра - 25,8 тис. місць (90,1% державного замовлення 2008 року).

  Не зменшуватимуть державного замовлення за спеціальностями: "Декоративно­прикладне мистецтво", "Туризм", "Готельно­ресторанна справа", "Документознавство та інформаційна діяльність", "Реклама та зв'язки з громадськістю", "Діловодство", "Організація туристичного обслуговування", "Організація обслуговування в готелях", "Організація обслуговування в закладах ресторанного господарства і торгівлі".

  Студентські організації вже виступили проти намірів Кабміну затвердити зменшення обсягів прийому на навчання до державних вищих навчальних закладів у 2009 році.

  За даними студентських організацій, уряд додатково має намір позбавити права здобувати вищу освіту за державні кошти близько 10% студентів.

  Як повідомив міністр освіти та науки І.Вакарчук, скорочення держзамовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах відбувається через кризу.


  До теми

  За численні порушення ліцензійних умов надання освітніх послуг Державна акредитаційна комісія, як повідомляє УНІАН, анулювала ліцензії та припинила освітню діяльність шести навчальних закладів. Серед них і Дрогобицькому державному педагогічному університету імені Івана Франка для навчально­консультаційного центру в м. Хуст (Закарпатська обл.) на підготовку бакалаврів та спеціалістів за напрямами підготовки (спеціальностями) "Педагогічна освіта", "Практична психологія", "Початкове навчання", "Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література". 


  http://www.lvivpost.net

  Категорія: Новини України | Переглядів: 670 | Додав: Admin


  Всього коментарів: 0

  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:
  Календар новин
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
 • Наука и смысл жизн... >>
 • Сочиняем Историю >>
 • Скины в Роблоксе. >>
 • Материалы для мани... >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2023, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net