Всього: 3485 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1110 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 752
Син Слабошпицького побореться за гран-прі Берлінського фестивалю
14:17
Український короткометражний фільм "Глухота" режисера Мирослава Слабошпицького, сина письменника Михайла Слабошпицького, побореться за гран-прі Берлінського фестивалю. Стрічка "Глухота" ввійшла до конкурсної програми престижного Міжнародного кінофестивалю "Берлінале", що відбудеться 11-21 лютого. Це вже вдруге короткометражний фільм режисер повезе на "Берлінале". "Глухота" - 11-хвилинна соціальна драма присвячена одному епізоду з життя вихованців інтернату для глухонімих - боротиметься за головну нагороду кінофесту - "Золотого Ведмедя". До складу журі, яке визначатиме кращі роботи в цій номінації, входять по одному представнику від Бразилії, Німеччини та Польщі. Нагородження переможців в категорії "Berlinale Shorts" відбудеться 16 лютого. Нагадаємо, минулого року на головну нагороду "Берлінале" у конкурсі короткометражних фільмів був представлений фільм Слабошпицького "Діагноз", який розповідає про трагічні долі трьох представників вуличної молоді. До цього останнім українським фільмом на конкурсі був короткометражний анімаційний фільм Степана Коваля "Йшов трамвай 9-й номер" (53-й "Берлінале"), тоді українська короткометражка відвоювала "Срібного Ведмедя".
Довiдка Мирослав Слабошпицький народився 1974 року в Києві у родині письменника Михайла Слабошпицького. Закінчив відділення режисури ігрового кіна Київського державного інституту театрального мистецтва. Працював на кіностудіях у Києві (студія ім. Олександра Довженка) і Санкт-Петербурзі ("Лєнфильм"). Автор сценаріїв до кількох телевізійних фільмів, а також автор низки прозових творів, що друкувалися в різних виданнях. За сценарій "Чорнобильський Робінзон" (співавтор Олег Ремпінський) отримав приз Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв "Коронація слова" 2001 року. Дебютний фільм "Жах", за інформацією авторів, брав участь у конкурсних програмах 27 фестивалів у 17 країнах.