Понеділок, 06.01.2025, 22:48
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3486
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1111
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 753
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6212
    Форум: 555/31863
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2010 » Січень » 20 » Прозорі скриньки – прозорі вибори?



    Прозорі скриньки – прозорі вибори?
    12:38
    Київ – Неодмінна передумова прозорих виборів в Україні – прозорі й надійні виборчі скриньки. З цим погоджуються і члени ЦВК, і незалежні експерти. Українські скриньки для голосування визнані одними із найкращих у Європі, тож Україна є найбільшим їхнім експортером у східноєвропейському регіоні. Отже, яким є життєвий цикл української виборчої скриньки?
    На кожні вибори, як президентські, так і парламентські, Україна потребує понад півтори сотні тисяч скриньок, чи як їх називають, урн для голосування. Так під час першого туру виборів Президента 2010 року українці вкидали свої бюлетені у 100 тисяч великих та 80 тисяч малих скриньок.
    Член Центрвиборчкому України Олександр Чупахін, який опікується забезпеченням дільниць належною кількістю урн, зазначив, що скриньки є великі й малі, виготовлені вони за аналогічною технологією. «Використовуються неодноразово. Є скриньки, які працюють з 2004 року. Між виборами вони зберігаються у розібраному вигляді на місцях, за угодами з обласними державними адміністраціями. Тоді передаються до дільничних комісій, які їх збирають, встановлюють і опломбовують. Після відкриття дільниці вони постійно перебувають у полі зору спостерігачів», – каже член Центрвиборчкому України.
    За словами Олександра Чупахіна, пошкоджені скриньки йдуть або на ремонт до фірми-виробника, або на утилізацію, як відходи пластику.

    Прозорі скриньки – гордість України
    Для цьогорічних виборів ЦВК додатково замовив десять тисяч малих та 1450 великих скриньок для голосування. У тендері на їхнє виготовлення, як і минулого разу, перемогло ВАТ «Антарес», розташоване у Василькові Київської області, яке між виборами спеціалізується на виготовленні холодильників.
    Це підприємство є й розробником оригінального проекту української скриньки. Про нього Радіо Свобода розповів генеральний директор ВАТ «Антарес» Станіслав Гордієнко: «Ми розробили цілу конструкцію, виходячи з вимог ЦВК. Запчастини її взаємозамінні, вона дуже швидко збирається й розбирається, відповідає вимогам до прозорості, бо ми замовляємо пластик європейських виробників. Основа, яка тримає кришку і дно – це алюмінієві профілі, теж розроблені в Україні».
    Коштує така скринька від 500 до 750 гривень. Вона вигідно відрізняється від багатьох закордонних аналогів. Зокрема, в Росії скриньки теж прозорі, але не є розбірними, а через відсутність металевого каркасу – не такі міцні.

    Виборчі урни – на експорт
    Українська модель виявилася настільки ергономічною, що Україна стала одним з провідних експортерів скриньок для голосування у Європі. Зокрема, на двох останніх виборчих компаніях у Грузії використовували виключно українські скриньки.
    Проте так було не завжди. Бо до 2004 року виборчі скриньки в Україні виготовлялися з картону, і це створювало значно більше можливостей для фальсифікацій.
    Поява прозорих виборчих урн в Україні є ознакою становлення демократичного суспільства, вважає голова правління громадської мережі «Опора» Ольга Айвазовська. «Прозорі скриньки дають змогу зробити прозорим і процес голосування. Для виборів, які проходили до 2004 року, використовували скриньки іншого типу, які не давали змоги визначити візуально, чи є там контрольний лист, чи є предмети, що можуть вибухнути або спалахнути, як це вже траплялося на українських виборах», – зазначила голова правління громадської мережі «Опора».
    За словами Ольги Айвазовської, завдяки прозорим скринькам кожен виборець, який прийшов голосувати на 8:00, є фактично спостерігачем, адже він може побачити, чи є у скриньці бюлетені. Якщо є – то їх вкинули з метою фальсифікації, пояснює громадський активіст.
    Категорія: Новини України | Переглядів: 737 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2025, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net