Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
21 січня Верховна Рада внесла зміни до низки законів щодо обмеження вживання й продажу пива та слабоалкогольних напоїв. За прийняття в цілому відповідного закону (у частині обмеження споживання й продажу слабоалкогольних напоїв) проголосували 359 народних депутатів з 437, зареєстрованих у сесійній залі. Відповідно до прийнятого законопроекту, споживання слабоалкогольних напоїв і пива забороняється в тих самих місцях, де заборонено споживання алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Щодо продажу слабоалкогольних напоїв і пива також вводяться аналогічні обмеження, які діють для алкоголю й тютюнових виробів. Відповідно до закону, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. На час проведення масових заходів сільські, селищні й міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива в пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв і куріння тютюнових виробів. Головний нарколог обласного управління охорони здоров’я Віктор САМСОНЮК повністю підтримує заплановані нововведення: – Пиво можна пити після 20 років – не раніше! Недаремно впродовж тисяч років людство ні вино, ні брагу, ні медовуху не дозволяло вживати молоді до 20 років. А нині в шкільних туалетах ящиками пиво розпивають. Це величезна проблема! Якщо школяр п’є – він уже не сприймає знання на заняттях, він не зможе належним чином закінчити школу, не здобуде професії й взагалі ставлення до життя в нього сформується через призму алкоголю. А у 20 років у такого вчорашнього школяра вже буде біла гарячка. Ми такі випадки бачимо дедалі частіше. Діти легко втягуються у вживання алкоголю. При цьому немає жодного значення, які це напої – горілка, пиво чи джин-тонік. Усі вони містять спирт. Вплив на організм визначається не міцністю напою, а кількістю випитого. І цей вплив абсолютно однаковий. Тим більше, що наші люди не п’ють півпляшки пива чи півпляшки горілки – а цілу пляшку. За словами головного нарколога, усе залежатиме від того, хто і як контролюватиме продаж пива підліткам: «У розвинутих країнах заборонено продаж алкогольних напоїв у магазинах площею до ста квадратних метрів, а також у торгових точках, розміщених ближче ста метрів від навчальних закладів тощо. Тобто існує ціла система контролю за тим, щоби діти не вживали алкоголь. У нас і досі був заборонений продаж алкоголю особам до 18 років. Але дієвого механізму контролю за цим немає».
Надія МАКУШИНСьКА
www.molbuk.com
На замітку Законом забороняється вживання пива (крім безалкогольного), алкогольних і слабоалкогольних напоїв: у закладах охорони здоров’я; у навчальних та освітньо-виховних закладах; у громадському транспорті; на зупинках транспорту; в установах культури; у закритих спортивних спорудах (крім пива в пластиковій тарі); у ліфтах і таксофонах; на дитячих майданчиках; на спортивних майданчиках; у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установах.
Куріння заборонене: у ліфтах і таксофонах; в установах охорони здоров’я; у навчальних та освітньо-виховних закладах; на дитячих майданчиках; на спортивних майданчиках; у під’їздах житлових будинків; у громадському транспорті.