Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Із 5-го поверху пологового будинку №1 стрибнула жінка. Минулого тижня у пологовому будинку №1, що на вул. Буковинській, стався нещасний випадок. Із п’ятого поверху своєї палати вистрибнула 26-річна жінка, яка кілька днів тому народила хлопчика. У палаті залишилося немовля та чоловік, який саме задрімав. Самогубство сталося приблизно 4 години ранку. Понівечену породіллю із численними переломами відвезли до реанімаційного відділення лікарні «Швидкої медичної допомоги». Однак врятувати молоду жінку не вдалося, близько 13.00 вона померла. У Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи «Погляду» повідомили, що за попередніми результатами розтину, причина смерті – тупа травма грудної клітки та черева з численними зламами кісток скелета з розвитком масивної кровотечі. Проте остаточні результати судмедекспертів будуть через місяць. Тож наразі причина трагедії – післяпологовий психоз. Головний лікар пологового будинку №1 відмовився від будь-яких коментарів, пояснивши, що за цим фактом триває слідство. У міліції також не розповідають про обставини трагедії. Начальник слідчого управління УМВС області Валерій Склянов повідомив, що детальніше про це можна буде говорити лише після офіційних результатів судово-медичної експертизи, а саме, є це самогубство чи доведення до самогубства. Працівники пологового будинку у неофіційній розмові кажуть, що жінка народила з допомогою кесаревого розтину. Однак операція була плановою і породіля про це знала. Хлопчик народився здоровим. Для медперсоналу пологового будинку поведінка породілі – суцільна загадка. Адже до них жінка, яка вже мала дітей, потрапила без будь-яких зовнішніх підозр на психологічний розлад чи щось інше, що могло би призвести до трагедії. Близькі друзі загиблої зізналися, що останнім часом жінка дуже переживала через якісь сімейні справи. Однак у її поведінці нічого не вказувало на те, що вона може звести рахунки із життям. В усьому має бути індивідуальний підхід Декілька років поспіль українські жінки народжують за новими європейськими стандартами. Їм одразу дають дитину, а також дозволяють, аби разом із жінкою та немовлям у палаті перебував і її чоловік. Однак, за спостереженнями лікарів-гінекологів пологових будинків, не завжди варто після пологів, особливо якщо вони були тривалими, залишати мати із дитиною та її чоловіком наодинці у палаті. Тож доречніше було би, аби саме лікар визначав – віддавати дитину матері одразу чи ні. Адже пологи є вкрай потужним емоційним і фізіологічним актом, що викликає гормональний струс організму жінки та серйозну психологічну перебудову її особистості. За оцінками західних фахівців, до 85% породілей переживають післяпологовий стрес. Ситуація, яка сталася, оголила ще одну проблему. Річ у тім, що у пологових будинках фактично відсутні психологи, які, між іншим, є навіть у слідчих ізоляторах.
Довідка Післяпологовий психоз — дуже рідкісне ускладнення післяпологової депресії. Зазвичай супроводжується галюцинаціями, маренням, агресивністю, іншими відхиленнями та починається через тиждень після пологів.