Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Вчені вважають, що це ген, що звичайно позначається як Rasgrf1, несе відповідальність за те, що чоловічі особи володіють більшою масою тіла, але меншою тривалістю життя. Стаття про це групи вчених з Сільськогосподарського університету Токіо опублікована в науковому журналі Human Reproduction. Хоча об'єктом дослідження були миші, учені вважають, що отримані результати відносяться до всіх ссавців, у тому числі до людини. Вони досліджували мишей, народжених від двох матерів без участі батька. Сучасні методи генної інженерії дозволяють одержувати ембріони з генетичного матеріалу, що міститься тільки в яйцеклітини. Хімічне вплив змушує такі клітини поводитися як сперматозоїди. Такі миші, отримані за рахунок штучного партеногенезу, повністю вільні від генетичної спадщини, що передається через батька. Виявилося, що вони володіють тривалістю життя приблизно на третину більшою, ніж миші з нормальним генетичним спадщиною. Миші, що народилися від двох матерів, були також істотно легші і дрібніше при народженні. Але найцікавіше, що їх імунна система діяла ефективніше, ніж у звичайних мишей. Дослідники вважають, що відповідальність за це несе ген Rasgrf1, що передається по батьківській лінії. Хоча він передається і жіночих особин, у них він залишається нечинним завдяки процесу, відомому як імпрінтінг. "Нам уже досить давно відомо, що майже у всіх країнах світу жінки живуть помітно довше, ніж чоловіки, і що ці відмінності розповсюджуються на багато видів ссавців", - сказав голова групи дослідників професор Томохіро Коно. "Однак причина таких відмінностей залишалася неясною, і зокрема, було невідомо, чи залежить довголіття від складу геному тільки одного або обох батьків", - додав учений. "Отримані нами результати свідчать, що генний матеріал, що міститься в сперматозоідних клітинах, впливає на довголіття у ссавців", - вважає Коно.
За матеріалами: bbc.com У Британії середня тривалість життя становить 77,4 року у чоловіків і 81,6 у жінок. Дослідники вказують, що в природі особи чоловічої статі мають велику масу тіла, що дає їм еволюційне перевагу в боротьбі за передачу свого генетичного матеріалу. З іншого боку, особи жіночої статі зазвичай концентрують свої ресурси на розмноження і годівлі потомства. Професор Кембріджського університету, Кай Ти Хо, яка займається проблемою довголіття, вважає, що ці дані можуть і не поширюватися на людину. "Це цікаві дослідження, але я вважаю, що статеві відмінності в довголіття у людини мінялися з часом і в залежності від місця існування. Вони можуть мати набагато більш складну природу, ніж відмінності в єдиному гені", - вважає вона.