Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
На eBay українці шукають дешевий ексклюзив, а продають радянські раритети
15:36
Назвати систему інтернет-аукціонів популярною в Україні наразі не можна. Для продажу або купівлі лотів українцям доводиться користуватись послугами посередників, котрих стає дедалі більше. Купують здебільшого товари, яких немає в широкому продажу та бажано за нижчими цінами, ніж у наших магазинах. Як показала практика, російськомовна аудиторія вважає за краще користуватись оригінальними англомовними інтерфейсами eBay США, Великобританії, де ємність ринку значно вища. Тож вірогідно, що після офіційного запуску російськомовної версії аукціону в РФ традиція використання англомовних версій за інерцією ще зберігатиметься певний час. Детальніше про можливості та цікаві закономірності використання онлайн-аукціонів в Україні та Росії в інтерв'ю ІТ-ІМК розповідає керівник українського онлайн-аукціону Вадим Чадюк.
- Керівництво компанії eBay повідомило про запланований на березень запуск нових версій онлайн-аукціону в Росії, Чехії, Норвегії, Данії та Швеції. Які зміни, на Вашу думку, принесе компанії таке розширення? - Як і будь-яке продумане розширення, відкриття 5 нових європейських версій онлайн-аукціону обіцяє його керівництву та акціонерам збільшення прибутку, хоча й істотно відтерміноване, а також зростання частки ринку, на якому цей аукціон і без того має домінуючі позиції. Якщо говорити конкретно про Росію, де ринок інтернет-аукціонів практично нерозвинений, то eBay створюватиме на ньому свої правила гри. Взагалі цей аукціон давно має російськомовний інтерфейс і серед списку країн там є, зокрема, і Україна. Тут доступні більшість активних лотів, але їх назви і описи наведені мовою оригіналу. Як показала практика, російськомовна аудиторія вважає за краще користуватись оригінальними англомовними інтерфейсами eВay США, Великобританії та інших країн.
- Чи доцільне створення української версії платформи eBay? - Це питання правильніше було б задати керівництву цієї компанії, а на мою думку, це було б неефективно. Система інтернет-аукціонів непопулярна в Україні, тому на нинішньому етапі складно організувати угоди між українськими покупцем і продавцем. А ті, що купують і продають аукціонні лоти в інших країнах, можуть успішно використовувати платформи, що вже існують. Українські покупці можуть купувати на аукціонах, сайти яких оформлені мовою оригіналу або мають російськомовний інтерефейс. Продавці торгують на американському та британському eBay, де місткість ринку на порядок вища.
- Яким чином сьогодні можна брати участь в онлайн-аукціонах жителям України? - Покупці можуть робити ставки і оплачувати через Paypal самостійно. Для лотів, продавці яких не відправляють в Україну або не приймають ставки від українців - можна користуватися послугами посередників, яких в російськомовному Інтернеті вже кілька десятків. Також послуги посередників корисні для консолідації декількох покупок, економії на пересилання та оптимізації митних платежів. Виставляти свої товари на продаж українці теж можуть, але не можуть приймати платежі. Тут на допомогу також приходять компанії-посередники. Таким чином, прихід eBay в Росію та Україну ніяк не змінить умови для продавців, якщо тільки платіжна система Paypal не відкриє для них можливість приймати платежі.
- Яку суму в середньому українець готовий витратити на будь-якому інтернет- аукціоні? - За підсумками минулого року, середня вартість покупки становить 109.30 доларів США.
- Чи є українські користувачі перспективними для цієї компанії як продавці та учасники аукціонів? - Українські користувачі можуть бути перспективними, якщо вони будуть багато купувати або продавати. Для цього потрібні ринкові передумови - наразі більшість покупок робляться в США, купуються тільки ті товари, яких немає в широкому продажу і/або ціни на які необґрунтовано завищені в Росії та Україні. А оскільки основні ринки у нас насичені, а митні правила далекі від лояльних, то асортимент товарів, що купуються, невеликий. З продажами ще складніше. Основні групи товарів, що продаються за кордон через eВay - "родом з СРСР" (годинники, радіодеталі, музичні інструменти й тому подібне) або сучасні високотехнологічні прилади, наприклад, медичні. Оскільки залишки радянської спадщини не безмежні, а конкурентоспроможні товари вітчизняної промисловості можна порахувати на пальцях - то наш експортний потенціал у додатку до електронної комерції дуже малий для міжнародних онлайн-аукціонів.