Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Немає сумнівів, що зимові Ігри-2010 у Ванкувері ввійдуть у олімпійський літопис як найбільш невдалі в організаційному плані змагання. Мінлива погода, небезпечні траси, погані побутові умови, халатність суддів - це перелік далеко не всіх проколів канадської Олімпіади.
Трагедія на старті Смерть грузинського саночника Нодо Кумаріташвілі в день відкриття в Олімпійських ігор наклала свій відбиток на весь турнір чотириріччя. Тільки така ціна змусила організаторів ще раз замислитися про обов'язкові заходи безпеки. Зокрема, була скорочена олімпійська дистанція на «смертоносній» санно-бобслейній трасі, завдяки чому вдалося уникнути, можливо, нових трагедій.
Гучні падіння Найбільш травматичними після санно-бобслейних видів виявилися гірськолижні дисципліни. Так, шведка Аня Персон дивом залишилася жива після жахливого падіння у слаломі, головним чином через невідповідно підготовлену трасу. Проклинати організаторів може і знаменита лижниця Петра Майдич - на тренуванні вона не втрималася на повороті і злетіла в... обрив заввишки вісім метрів. Чому така небезпечна ділянка траси виявилася неприкритою, загадка. А стрибун з трампліна Віталій Шумбарець з Тернопільщини вже після завершення офіційних виступів на Олімпіаді на одному з тренувань ледь не виконав останній стрибок у житті. Під час однієї зі спроб через вітер український спортсмен втратив рівновагу і приземлився обличчям у сніг. На щастя, все відбулося незначними ушкодженнями, і вже за декілька днів Шумбарця виписали з клініки.
Мінлива погода Ще напередодні відкриття Ігор-2010 всі активно обговорювали несподіване потепління у Канаді. Проте більшість змагань, незважаючи на відлигу, таки вдалося провести. Найменше пощастило гірськолижникам та сноубордистам, старти яких переносили мало не щодня. Згодом погода «подарувала» чергову примху: на Ванкувер випала величезна кількість дощів та мокрого снігу, який постійно супроводжувався густим туманом. Відтак спортсменам довелось змагатися мало не наосліп, а більше половини слаломістів навіть не дісталися фінішу. До речі, організаторам довелося повернути 400 тисяч доларів уболівальникам, які придбали квитки на гірськолижні та сноубордні змагання.
Конфуз із вогнем Як відомо, олімпійський вогонь - це символ Ігор, який дуже ретельно оберігається навіть під час його доставки до місця проведення Олімпіади. Канадці вмудрилися напартачити під час запалення вогню в найбільш урочистий момент церемонії відкриття: виникли проблеми з гідравлічною системою і не всі колони, необхідні для запалювання вогню, піднялися.
Організаційні проколи Учасники Олімпіади постійно скаржилися на незадовільні умови, які їм створили організатори. Для прикладу, спортсменам не додумалися надати транспорт, щоб у вільний час кудись поїхати. Тож доводилося ловити таксі, питати волонтерів, як кудись пройти. А вони гадки про це не мали! Щоправда, серед когорти обурених вдалося помітити тільки найбільш «понтові» країни - Росію, Німеччину, Норвегію. Наші північні сусіди відмовилися харчуватися в олімпійському селищі, а норвежці у повному складі залишили свої канадські апартаменти і переселилися в окремі орендовані будинки. Українців, вочевидь, цілком влаштовували умови Ігор-2010, адже скарг із вуст наших спортсменів чути не довелося.