Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Правоохоронці Львова затримали злочинну групу так званих „барсеточників”, учасники якої викрадали майно з автомобілів. Про це повідомляє відділ зв’зків з громадськістю ГУ МВСУ у Львівській області. До складу угруповання входило троє чоловіків. Є підозри, що вони скоювали злочини не лише у Львові й області, але і на Тернопільщині та Івано-Франківщині. Під час затримання злодіїв, яке відбувалося посеред білого дня у людному місці, один з учасників злочинного угруповання застосував проти працівників міліції гранату. Щоправда, вона виявилась не бойовою. Діяли зловмисники за напрацьованою схемою. Спершу шукали автомобіль, як правило, дорогий та престижної марки, водій якого мав при собі сумку чи барсетку. Потім упродовж певного часу стежили за автівкою: куди рухається, де зупиняється. У відповідний момент, наприклад, коли водій заходив до супермаркету, проколювали колесо автомобіля. Тож повернувшись, власник авто, перш за все брався міняти колесо. Баретку з грошима він залишав на сидінні, як правило, незамкненого автомобіля. Поки водій порався біля машини, злодій непомітно підходив, відчиняв двері та забирав сумку з грішми. Викрадені документи злочинці, згодом, повертали за винагороду автовласникам, а гроші забирали собі. Проте є ще й інший спосіб, за яким діють злочинці, – викрадають речі з автівки, розбивши її скло. Тут, зазвичай, злодії „працюють” поодинці або ж у парі. Автомобіль шукають на стоянці чи перед магазинами та супермаркетами, перед школами чи дитсадками, або ж у дворах будинків та на пустих вулицях. Грабіжники, користуючись тим, що машина без нагляду, зазирають у вікна у пошуках цінних речей. Коли ж знаходять щось привабливе для себе – розбивають вікно, забирають „знахідку” та втікають. Особливо нахабно діють, коли бачать у машині залишені сумку або ноутбук. Сигналізація злодію не заважає. Поки вона пищить, зловмисник встигає вчинити злочин і втекти. Іноді автокрадії користуються сканерами кодів сигналізації автомобілів. Обирають авто, залишені без нагляду, та за допомогою спеціальних приладів відключають в них сигналізацію, відмикають, і викрадають особисті речі, кошти, документи, ювелірні вироби.
Як же вберегтися від автомобільних крадіїв? У випадку, коли не допомагає навіть сигналізація на вашому автомобілі, єдиним і найбільш надійним способом уникнути крадіжок буде не залишати цінні речі в салоні. Особливо на видному місці. Більшість спонтанних крадіжок скоюється саме через те, що автовласники самі провокують злодія. Водіям слід виробити у себе дві основні звички – ховати чи забирати із собою цінності з салону та закривати автомобіль, виходячи з нього навіть на півхвилини. Не варто залишати відчиненим автомобіль на автозаправках. Необхідно блокувати двері виходячи з авто, щоб допомогти комусь перебортовувати колеса або ж підказати дорогу. У нічний час не залишайте автомобілі у дворах, а ставите їх у гараж чи на платну стоянку. Проте, якщо водій потрапив у таку неприємну ситуацію, коли з його авто все ж таки вчинили крадіжку, тут теж треба пам’ятати кілька правил. Виявивши, що в автомобілі розбите скло та з салону щось викрадено, у жодному разі не потрібно очищати салон машини від уламків та їхати на цьому ж авто у відділ міліції. Адже таким діями ви знищуєте сліди злочину. Тому, якщо ваш автомобіль все ж обікрали, у жодному разі не сідайте в машину, а одразу телефонуйте у міліцію.