Понеділок, 25.01.2021, 16:56
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3321
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 2
  Нових за тиждень: 3
  Нових за місяць: 5
  Із них:
  Новачків: 946
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2600
  Жінок: 721
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5083
  Форум: 545/31672
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Головна »2010 » Квітень » 1 » Нанотехнології у вашій ковбасі це - рак, серцеві та мозкові захворювання. Вже у продажу!  Нанотехнології у вашій ковбасі це - рак, серцеві та мозкові захворювання. Вже у продажу!
  14:37
  Яблука, груші, перець, огірки та інші овочі і фрукти покриваються тонким, воскоподібним нанопокриттям задля подовження терміну зберігання. Цей наноматеріал також захищає колір і смак плодів. Немає ніяких доказів того, що нанопокриття, яке виробляється в Азії, коли-небудь тестувалося щодо наслідків для здоров'я. Наноматеріали використовуються також при виготовлені морозива , щоб зробити його "більш фактурним". Виробники хлібу розпилюють наноматеріали, щоб зробити його блискучим і зберегти від мікробів, - лякає Америка Онлайн (AOLnews)
  Переклад: Сергій КЛИМКО
  Протягом століть справою кухаря було визначати смак, аромат, вигляд та консистенцію страви. Сьогодні кулінарним мистецтвом займаються люди у білих халатах з наукових лабораторій, які переставляють атоми у хімічних елементах - чого ніхто ніколи не побачить.
  І це незважаючи на той факт, що сотні досліджень показали, як наночастки можуть становити потенційну небезпеку для здоров'я людини.
  При потраплянні в організм вони можуть викликати пошкодження ДНК, що може призвести до раку, серцевих та мозкових захворювань.
  Управління контролю якості продуктів харчування та ліків США офіційно заявляє, що продукти, які містять, наночастки в даний момент на території Сполучених Штатів не продаються. Але деякі з експертів цього управління, посилаючись на наукові дослідження опубліковані в спеціалізованих журналах та повідомлення іноземних агентств з безпеки харчування кажуть, що це не так.
  Поява наноматериалів на продовольчому ринку вже викликала реакцію деяких керівників великих мереж супермаркетів: вони вимагають більш ретельної перевірки того, що їм пропонують, особливо це стосується імпортних продуктів харчування і напоїв.
  Крейг Уілсон, віце-президент з безпеки одного з найбільших світових рітейлерів Costco говорить, що його компанія не проводить тестів на вміст наноматеріалів у харчах. Але, додає він, у Costco «набагато більш уважно почали ставитись до того, що купується ... Все ж, ми змушені покладатися на правдивість етикетки і відповідальність наших постачальників».
  Проте один з експертів Міністерства сільського господарства США говорить, що наночастки можуть бути знайдені сьогодні в продукції деяких великих торгівельних мереж. Він був у складі групи, яка вивчала господарства Центральної і Південної Америки, які постачають фрукти і овочі в США та Канаду.
  За словами науковця (який просив, щоб його ім'я згадувалось, оскільки він не уповноважений говорити від імені міністерства) - яблука, груші, перець, огірки та інші овочі і фрукти покриваються тонким, воскоподібним нанопокриттям задля подовження терміну зберігання. Цей наноматеріал також захищає колір і смак плодів. «Ми не знайшли ніяких доказів того, що нанопокриття, яке виробляється в Азії, коли-небудь тестувалося щодо наслідків для здоров'я», - говорить він.
  Уряди деяких країн, стурбовані напливом нанопродуктів, проводять власні дослідження.
  У січні комітет з науки Палати лордів британського парламенту опублікував результати досліджень з нанотехнологій і продуктів харчування.
  Десятки наукових груп і споживчих активістів, і навіть декілька міжнародних виробників засвідчили, що наночастки вже продаються у складі соусів, дієтичних напоїв, деяких тортів та булочок. Інші дослідники. у відповідь на запит Комітету говорять про сотні нових товарів, які можуть з’явитися у магазинах до кінця року.
  Наприклад, один мюнхенський виробник планує використовувати нанопокриття, яке протидіє злипанню, щоб покласти край нескінченному трясінню пляшки з гірчицею або кетчупом з метою видобути останні краплі. Nestle та Unilever майже завершили розробку наноемульсії для морозива, яке завдяки цьому матиме низький вміст жирів, але зберігатиме фактуру і смак.
  20 найбільших світових виробників продуктів харчування - в тому числі Nestle, Hershey, Cargill, Campbell Soup, Sara Lee і HJ Heinz - мають свої власні нанолабораторії та укладають угоди з провідними університетами, щоб сприяти розвитку нанотехнологій, пов'язананих з харчовою індустрією. Але вони навряд чи збираються оприлюднювати результати досліджень.
  Kraft стала першою великою компанією, яка підняла прапор нанотехнологій. Однак прес-секретар компанії Річард Біно тепер каже, що «ми сприяли дослідженню нанотехнологій в різних університетах і дослідницьких інститутах у минулому - Kraft не займаться цим сьогодні».
  Позиція Kraft різко контрастує з тим, що стверджувалось протягом початку двотисячних, коли компанія голосно і неодноразово заявляла про те, що вона сформувала консорціум Nanotek, до якого увійшли інженери, молекулярні хіміки і фізики з 15 університетів США. Місією цієї команди було показати, як нанотехнологія революціонізує галузь харчової промисловості – так вважав тодішній директор Kraft, хімік-дослідник Мануель Маркес.
  Але до кінця 2004 року широко розрекламовані програми зникли.
  Щезли й всі згадки про Nanotek з прес-релізів та корпоративної звітності Kraft. «В даний час ми не використовуємо нанотехнологій у продуктах чи упаковці», - пише Біно у листі.
  Регулюючі органи харчопрому і деякі галузеві експерти заявляють, що нещирість виробників може підірвати їх імідж та довіру. Вони вказують на те, що сталося в середині 90-х з генетично модифікованими продуктами, які були в багатьох випадках насильно нав’язані споживачам.
  «Причиною публічної недовіри стала недостатня прозорість компаній. Так сприяння розвитку генетично модифікованих продуктів було сприйнято громадськістю, як орієнтоване виключно на надприбутки», - говорить професор Рікі Яда з факультету харчових наук Університету Гвельф в Онтаріо. «Озираючись назад, виробники повинні підкреслювати вигоди, які нанотехнологія може принести, а також сприяти обговоренню можливих проблем».
  Дослідження комітету Палати Лордів виявили «гостру нестачу» вивчення безпеки нанотехнологій у харчовій промисловості. Його автори закликали до фінансування дослідження поведінки наноматеріалів в травній системі. Аналогічні рекомендації озвучені й у США, де більшість досліджень наноматеріалів фокусуються на проникненні в організм при вдиханні і чи абсорбції.
  «Харчова промисловість є дуже конкурентною, з невеликим відсотком прибутку. А оцінки безпеки коштують дуже дорого», - відзначає Бернардін Магнусон, старший науковий консультант з оцінки ризиків фірми Cantox Health Sciences International. «Ви повинні бути майже впевнені, що дослідження підуть на користь вам і вашим продуктам, перш ніж ви почнете вкладати гроші у оцінку їх безпечності», - пояснює вона. Магнусон вважає, що зараз необхідно проводити додаткові дослідження з питань тривалого вживання наноматеріалів.
  Одним з небагатьох таких досліджень є дворічне вивчення діоксиду нанотитану у Каліфорнійському університеті.
  Воно виявило, що цей матеріал викликає ушкодження ДНК та хромосом у лабораторних тварин, які пили воду з великою кількістю цих наночасток.
  Відомо, що діоксид нанотитану використовується в якості наповнювача в сотнях найменувань лікарських засобів і косметики та в якості блокуючого шару в сонцезахисних кремах. Але Джейді Хенсон, політичний аналітик Центру з безпеки харчових продуктів, побоюється, що небезпека стає значно більшою, коли діоксид використовується в їжі.
  Хенсон говорить, що наноматеріали використовуються при виготовлені морозива , щоб зробити його «більш фактурним». Виробники хлібу розпилюють наноматеріали, щоб зробити його блискучим і зберегти від мікробів.
  Компанія Sono-Tek з Мільтона, штат Нью-Йорк, використовує нанотехнології в промислових обприскувачах. «Ми викорис-товуємо розпилювання суспензії з наноматеріалів на харчовий пластик для збереження свіжості продуктів харчування», - говорить Крістофер Кокіо, голова правління компанії. Він сказав, що розробки цієї нанообгортки частково фінансувалися штатом Нью-Йорк.
  Хенсон закликає Управління контролю якості продуктів харчування та ліків «негайно домагатися заборони на будь-які продукти, які містять наночастинки, особливо в продуктах, які можуть потрапити в організм дитини».
  Інтерв'ю з більш ніж десятьма вченими засвідчили вражаюче схожі прогнози розвитку харчової промисловості і використання нанотехнологій.
  Вчені кажуть, що наноструктури дедалі ширше застосовуватимуться для поліпшення смаку, збільшення терміну придатності та покращеня зовнішнього вигляду. Вони навіть передбачають використання наночасток для створення продуктів з нуля. Експерти також погодилися, що перший крок до широкого використання нанотехнологій буде зроблено у сфері наноупаковки для захисту їжі від бактерій.
  Визнаючи, що багато нанопродуктів вже на підході, Магнусон говорить про те, що багато досліджень нині спрямовані на безпеку і якість харчових продуктів. «Використання нанотехнологій для виявлення патогенних мікроорганізмів у харчових продуктах може стати важливим науковим проривом», - говорить вона.
  Наприклад, дослідники з університету Клемсон використовували наночастинки для виявлення Campylobacter, часом смертельного харчового патогену в кишках сирої птиці. В університеті штату Массачусетс, Джуліан Мак-Клементс і його колеги розробили технологію наноламінування для біологічно активних компонентів, яке підвищить кількість засвоєних інгредієнтів, що допоможе запобігти таким хворобам, як рак, остеопороз, хворобам серця та гіпертонії.
  Але якщо наночастки у медицині дійсно здатні рятувати життя, то перспектива їх широкого використання в повсякденній їжі на вряд чи може радувати. Рекламісти та маркетологи не перестають вказувати на дослідження суспільної реакції на застосування наноматеріалів у харчах, проведене два роки тому німецьким Федеральним інститутом оцінки ризику. Це дослідження показало, що тільки 20 відсотків опитаних хотіли б купувати нанополіпшені продукти.


  http://zaua.org
  Категорія: Новини України | Переглядів: 407 | Додав: Admin


  Всього коментарів: 0

  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:
  Календар новин
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • Наука и смысл жизн... >>
 • Найкращі серіали, ... >>
 • Яку книгу Ви зараз... >>
 • Хто слуха яку музи... >>
 • Полное расслаблени... >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2021, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net