Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Україна – перша у світі за кількістю сміття на душу населення, – еколог
15:35
Україна посідає перше місце у світі за кількістю сміття на душу населення. Про це 12 квітня під час прес-конференції у Львові на тему «Екологічна криза як загроза національній безпеці України. Результати соціологічних досліджень» повыдомив голова Народної екологічної партії України Андрій Свинаренко. Андрій Свинаренко також поінформував, що понад 160 тис. га земель в Україні передано під полігони для сміття, на них зберігається близько 35 млрд тонн відходів. Зокрема, на Львівщині зафіксовано 570 сміттєзвалищ. «У області накопичено 1,66 млн кубометрів твердих побутових відходів, щороку їх приріст становить близько 200 тис. кубометрів сміття», – зауважив він. Разом з тим, він зазначив, що значно збільшилась кількість вивезеного сміття з початком реконструкції львівського аеропорту, однак точної цифри назвати не зміг. «Відомо, що було рішення Кабміну про те, що 50% коштів з екологічних фондів залишаються на місцях. Давайте задумаємось, які це суми. Та чомусь грошей вистачає тільки на «косметику», на висадження квітів», – додав він. Разом з тим, як наголосив президент українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов, екологічні проблеми серед мешканців Львова та Донецька посідають 13 місце за важливістю. «За результатами соцдослідження, вони є першочерговими для вирішення на думку 7% львів’ян та 5% донеччан… Охороною навколишнього середовища в цілому незадоволені 42% львів’ян та 51% донеччан. Ці цифри є дуже показовими», – додав експерт.
Довiдка Соціологічне дослідження "Україна – Схід-Захід: єдність в різноманітності" здійснили Research & Branding (Київ), DIAC (Донецьк) та УФ "Громадська думка" (Львів) у період з 9 до 15 березня 2010 року. Збір інформації відбувався методом особистого інтерв’ю. респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення Львова і Донецька за віком та статтю. Було опитано по 400 мешканців обох міст. Похибка вибірки становить +/-3,5%.