Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Кандидат мистецтвознавства Олег Чуйко з Прикарпаття представив у Хмельницькому свої розписи на шовку
17:04
Учора, 22 квітня, у Хмельницькому обласному художньому музеї відкрили 10 персональну виставку розпису на шовку «З краю надії» відомого прикарпатця, члена Національної спілки художників України, кандидата мистецтвознавства Олега Чуйка. Про це 23 квітня власкору ЗІКу повідомили в облдержадміністрації. На відкриття виставки приїхали колеги автора з Івано-Франківська – Володимир Лукань, Богдан Гладкий, Микола Павлюк. На презентації зазначалося: представлена виставка допоможе хмельницьким глядачам доторкнутися до давньої історії та мистецьких надбань прикарпатського краю та сприятиме глибшому пізнанню багатогранної української мистецької культури. Мистецтвознавець Людмила Тимофєєва розповіла про технологічні особливості розпису на шовку та творчу манеру Олега Чуйка. Більшість репрезентованих творів є мистецькою інтерпретацією тем, пов’язаних із духовною спадщиною та сучасністю. У творах Олега Чуйка, виконаних різноманітними техніками на шовку, втілено образ землі прадавніх сакральних традицій Галичини. На своїй десятій персональній виставці Олег Чуйко представив роботи, у яких, насамперед, простежується прагнення до осмислення національної спадщини та пошук глибинних джерел духовної культури Галицького краю. Тісно переплетені орнаментальні стилізації, площинне та лінійне трактування геометричних, рослинних чи архітектурних мо¬тивів із сучасними технологічними засобами художнього розпису створюють кольорову містерію, сповнену складних рефлексій автора на навколишній світ, історію та сучасність. Крім того, нові твори автора синтезують давні форми народного мислення з новочасними мистецькими тенденціями та художньою мовою ХХІ століття.
Довідка Олег Чуйко народився 1974 року в місті Тлумачі. Закінчив Косівський коледж прикладного і декоративного мистецтва імені Василя Касіяна та художній факультет Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. Працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва та живопису. Кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, член спілки дизайнерів України. Доцент кафедри дизайну Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.