Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Подивитися на лицарські бої, зробити фотосесію в обладунках чи навіть біля шибениці з катами могли тернополяни на фестивалі "Битва націй. Перший міжнародний фестиваль історичної реконструкції Середньовіччя у першотравневі вихідні проходив у місті Хотині. На фесті можна було не лише перенестися у історію, але поласувати шашликом, випити пива та медовухи. Тож тернополяни чудово відпочили. Тернополянин Олег Синовець приїхав з друзями на фестиваль лише на один день - першого травня, проте за цей час встиг набратися багато вражень. Хотин, за словами юнака, на кілька днів перетворився на невеличке середньовічне містечко. Сюди з'їхалися збірні із середньовічного бою із України, Росії , Білорусії та Польщі. Хто ж хотів романтики — поблизу фортеці можна було послухати гру на сопілці та волинці чи взяти участь у середньовічних гулянках. - Мені найбільше сподобалися лицарсьці бої, - каже Олег. - Спочатку лицарі билися один на один, потім п'ятеро на п'ятеро, а вже під вечір почалися серйозні бої - 21 на 21. Цей бій був найцікавіший. Олег Синовець каже, що раніше не бачив нічого подібного, тому отримав багато вражень.
- Всі дії лицарів були дуже раалістичні, - каже Олег. - Я думав, що у них кожен рух відіграний наперед, а це була справжня імпровізація. Вони билися вживу, ніхто нікого не щадив. Бувало так захоплювалися, що їх заносило аж на огорожу, яка відділяла місце битви від глядачів. Іноді у лицарів були і легкі травми, то ж до них викликали медиків. На фестивалі можна було зробити фото у обладунках, постріляти з лука чи арбалета, додає тернополянин. Хто хотів якогось божевільного фото, міг зазнимкуватися на фоні того, як кат комусь відрубує голову чи вішає на шибениці.
У хотинській фортеці можна було зустріти жінок, одягнутих у середньовічне вбрання, додає тернополянка Юлія Якубівська, яка побувала на фесті другого травня. Також тум були майстри , які показували як роблять обладунки та ремісники, які ліпили вироби із глини. А охочі могли навчитися володіти мечем. - Обладунки воїнів були дуже важкими – я спробувала піднести меч, але довго втримати його в повітрі його не вдавалося, - каже дівчина. - В середньому вага обладунків становила від 50 кг і більше. Юлія Якубівська зауважує, що лицарські бої були цікавими, проте часом доволі небезпечними.
Були випадки, коли бійцям позсікали пальці чи вуха до крові, - бачила дівчина. - Небезпечно було подеколи і глядачам. Ведучий постійно просив усіх відійти від огорожі на 2 метри, проте люди не завжди прислухалися. Одна дівчинка навіть отримала незначне поранення мечем.