Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Тетяна Земскова та Олена Ворожбит: «Ми вважали, що бути дизайнером – соромно!»
14:14
У вбранні справжнього модельєра кожна жінка почувається королевою. Тетяна Земскова та Олена Ворожбит: «Ми вважали, що бути дизайнером – соромно!» Дизайнерський дует Тетяни Земскової та Олени Ворожбит понад десять років дивує оригінальними моделями одягу. Вони не лише йдуть у ногу з модою, а й вміють догодити кожній жінці – з будь-яким смаком та фігурою. У новій дизайн-студії, де працюють Тетяна та Олена, раніше містилася скульптурна майстерня. Креативний дизайн у стилі ретро створює затишну атмосферу, в якій хочеться творити. Олена зустріла мене в стильному діловому костюмі, Тетяна – у модних замшевих брюках. Обидві – без макіяжу, натомість обличчя – свіжі та доглянуті.
- Ви вже стільки років товаришуєте та працюєте разом, хоча кажуть, що жіночої дружби не існує. Як ви знайшли одна одну та розпочали свою справу? - Олена. Навчалися разом в Інституті легкої промисловості на дизайнерському факультеті. Тоді вважали, що бути дизайнером – соромно, тож мріяли про професію художника. Стали на цей шлях через банальні лінощі – наприкінці 80-х років не захотіли їхати на практику в колгосп і замість цього вирішили взяти участь у регіональному конкурсі від Nina Ricci. Знайшли білу шкіру та створили пінні мережива. Нас нагородили дипломом за нетрадиційне використання матеріалу. Брати участь у конкурсі нам сподобалося – будучи студентками, сиділи за одним столом з відомими кутюр’є. Ми пропустили сесію, з усіх предметів отримали двійки, тож довелося перескладати екзамени… З наступною колекцією виникли проблеми, оскільки неможливо було дістати якісні тканини та гроші. Але ми не розгубилися й створили свої моделі з паперу та обгорткового матеріалу. Англійці тоді просто очманіли! Вважаю, що найцікавіші ідеї виникають у студентські роки… Наша група була дружною – ми досі спілкуємося та зустрічаємось. З Тетяною навчалися на одному потоці, але постійно товаришували, й щоб не розлучатися після закінчення вузу, вирішили зайнятися спільною діяльністю.
- Побутує думка, що, маючи спільний бізнес, кращі друзі стають затятими ворогами. Як вам вдалося уникнути цього? - Тетяна. Не останню роль відіграє те, що ми обидві отримуємо задоволення від роботи. Працюємо за демократичним принципом – завжди готові слухати одна одну, висуваємо аргументи, деколи навіть доводиться кидати жереб. Допомагає те, що маємо подібне коріння, отримали однакове виховання. Найчастіше виникають проблеми, коли починають співпрацювати люди з різних світів – наприклад, конструктор та художник. А ми схожі в багатьох речах – обидві не вміємо шити, лише конструюємо моделі.
- Для показу своїх колекцій ви замовляєте в модельних агенціях найповніших манекенниць. Чому? - Олена. Люди асоціюють себе з моделями, їм необхідно бачити, як цей одяг виглядатиме на них самих. Якщо манекенниця буде надто худенькою, потенційні клієнтки розчаровуватимуться, вважаючи себе низенькими або повненькими. Зазвичай працюємо з дівчатами, зріст яких близько 1,77 см й об’єм у стегнах - не менш як 90 см. Такі параметри – у сам раз, оскільки сцена та камери роблять людину повнішою.
- Як зрозуміти, який стиль одягу – саме твій, навчитися вдягатися стильно, з «родзинкою»? - Тетяна. Людину зустрічають по одягу – гардероб має відповідати нашому внутрішньому світу. Не обов’язково вдягатися у знаменитих кутюр’є: навіть у базарних джинсах можна почуватися комфортно. Якщо людина хоче «випендритися» й вдягне невластиве для неї вбрання – найімовірніше, почуватиметься недоречно. Підбирати одяг необхідно відповідно до своєї психології, а не під тиском моди та суспільства. У своєму образі завжди слід нести щось нове, а не підлаштовуватися під сіру масу. Найкреативніший народ живе на півночі Європи, а особливо – в Англії. Вбрання лондонців викликає ілюзію недбалості, насправді ж їхнє вбрання продумане до дрібниць. Наш український стиль ближчий до італійського – чим гарніше, яскравіше, правильніше… Ми, як південні народи, вбираємося напоказ: це – пережитки радянської епохи. Після розвалу Союзу ми нарешті скинули з себе уніформу, й тепер не можемо вдосталь набавитися…
- Сучасні представниці чарівної статі повинні підкреслювати в одязі свою жіночність? - Олена. Найімовірніше, наближається епоха матріархату. Більшість сучасних жінок – ділові, активні, самостійні. Теперішніх чоловіків потрібно леліяти, чухати за вушком… Звичайно, хочеться відчути поруч міцне плече, та якщо вже світ так змінився – не варто страждати. Достатньо навіювати «половинці», що він геній: 90% ймовірності, що він таким стане. Зате наші жінки – феноменальні: чим вони тільки не займаються!.. Наприклад, одна з наших клієнток їздить в Антарктиду спеціально, аби збирати там сміття, тому шиє для себе розкішну шубу. Можливо, з такою прогресивністю пов’язано те, що жіночий смак – креативніший від чоловічого.
- Тобто традиційна роль жінки – виховувати дітей, займатися господарством та підтримувати чоловіка – канула в небуття? - Олена. Звичайно ж, роль турботливої матері та відданої дружини не втратила свого благородства, але сучасній людині варто мати різноманітні інтереси та захоплення. Інакше в розквіті літ така красуня та розумниця зустрінеться зі давніми друзями або колишніми однокласницями, послухає про їхні життєві досягнення й зрозуміє, що, крім успіхів чоловіка та дітей, у її житті нічого немає…
- Ви носите одяг зі своїх колекцій? - Олена. Переважно – так. Купуємо лише трикотаж та непотрібне взуття на високих підборах. Непотрібне тому, що взуваємо його, у кращому разі, разів три на рік. Надаємо перевагу ділово-спортивному стилю й не маємо улюблених кольорів – усе залежить від настрою.
- Якою буде мода цього сезону? - Тетяна. Цього літа завершується період, коли мода не диктує нам жодних законів. Ще декілька місяців можна буде носити все! Головне – уникати воланів. Актуальними залишаються кольорові орнаменти та легкі тканини. Взуття та сумки не обов’язково добирати за кольором – вони можуть виконувати роль яскравих плям. Можна робити акцент на поясах, великій біжутерії з об’ємним камінням, браслетах. Вдягайте як широкі летючі, так і приталені сукні. Бажано надавати перевагу екологічним, а не яскравим хімічним відтінкам, вільним тканинам, крізь які простежується фігура. Уникайте брюк-чарликів та кльошу – вони зовсім не актуальні. Найпопулярніші тканини – льон з легким напиленням, бавовна, шовк, гладенький оксамит, замша, оброблена віскоза. «Писк» - стильна білизна з мереживом, елементи якої можна виставляти напоказ: кольорові бретельки, частинки корсета тощо. Під тоненькі сукні необхідно вдягати ліфчики та труси без резинок. Не варто, щоб білизна перетискала частини тіла – це виглядає вульгарно. Краще купити річ на розмір більшу – вона не псуватиме вашої фігури, й ви почуватиметеся бездоганною.
За одягом зустрічають… Тетяна та Олена переконані, що улюблений одяг повністю віддзеркалює характер людини. Особливо багатослівні кольори, які ми обираємо. Фіолетовий – відтінок неприборканої творчості. Чорний – свідчить про закомплексованість, бажання людини сховатися від оточення. Коричневий – йому надають перевагу спокійні люди, до яких непросто знайти підхід. Голубий, рожевий – зазвичай прихильники цих кольорів необтяжені серйозними проблемами, намагаються справляти на оточення приємне враження. Червоний – колір лідерів.
Секрети Тетяни Земскової та Олени Ворожбит: Тонкий трикотаж завжди підкреслює живіт, а через віскозу проглядаються всі нюанси фігури. Якщо ви надаєте перевагу цим тканинам, але комплексуєте з приводу деяких частин тіла, обирайте цупкішу або подвійну матерію. Щоб приховати недоліки, слід вибирати вільніші моделі й призбирувати тканину у місцях, які хочете приховати. Чим коротші штани – тим коротшими виглядатимуть ноги, натомість шорти їх візуально видовжують. Занижена талія псує фігуру, а вузенькі штани її «витягують». Блискучий одяг збільшує кількість недоліків тіла удвічі, підкреслюючи непривабливі місця. Аби виглядати стрункішою, обирайте чорний оксамит або замшу. Найніжніше та найсексуальніше місце у жінки – там, де шия переходить у плече: тут декольте виглядатиме привабливіше, ніж в ділянці грудей. Чим дорожча та якісніша тканина – тим менший термін її придатності. Якщо річ «носиться» довгі роки – найімовірніше, вона виготовлена з хімічного матеріалу.