Неділя, 24.11.2024, 15:37
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 49
    Гостей: 49
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6119
    Форум: 555/31861
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2010 » Травень » 28 » На «Луцькводоканалі» кажуть, що якість їхньої води ліпша, ніж бутильованої



    На «Луцькводоканалі» кажуть, що якість їхньої води ліпша, ніж бутильованої
    16:16
    Нещодавно в одній з газетних публікацій з’явилася стаття «Вода у пляшках подорожчає», в якій як неспростовна істина подане твердження директора ТзОВ «Аква-світ і КО» Анатолія Семенюка про те, що нібито вода, яка тече з крана, є «непридатною для пиття». Однак цю тезу не слід сприймати настільки однозначно, – переконує заступник головного інженера КП «Луцькводоканал» Юрій Вега.
    Якість води питної, виробленої в КП «Луцькводоканал», контролюється аналітичними лабораторіями Луцької міськрайонної санітарно-епідеміологічної станції та Держстандартметрологією. Крім того, щоденно проводиться контроль якості виробленої питної води відомчою атестованою лабораторією КП «Луцькводоканал». Проби води для контролю беруться як на станціях водопідготовки, так і в місті (водорозбірні колонки, квартирні крани розбору холодної води), – йдеться в повідомленні.
    Питна вода, яка подається споживачам в місті Луцьку повністю відповідає ГОСТ 2874-82 «Вода питна» та «Державним санітарним правилам і нормам», згідно з наявною документацією зазначених вище контролюючих органів, тобто є цілком придатною для пиття та приготування їжі. Технологічно в процесі виготовлення питної води на станціях водопідготовки КП «Луцькводоканал» не застосовуються будь-які хімічні речовини, лише атмосферне повітря для потреб окислення природного заліза, яке розташоване у воді, що надходить із артезіанських свердловин та хлор для знезараження, як прийнято в усьому світі.
    Бутильована вода, згідно з рекламою, мала б проходити поглиблену очистку та ще й пом’якшення, тобто вилучення солей твердості (а не жорсткості – такого терміну в українській мові не існує). Вилучення з води солей твердості дійсно можливе з застосуванням синтетичних катіонітних та аніонітних смол.
    Однак у результаті цього процесу отримується лише технічна пом’якшена вода, придатна для застосування в системах опалення і так далі. Технологій вилучення солей твердості в питному водопостачанні у промислових масштабах іще немає. Йодування води відбувається із застосуванням розчинів, вміст яких є секретом для виробника бутильованої води.
    І нарешті найпростіше: бутильована вода, нашпигована синтетичними смолами після процедури пом’якшення, цілим спектром синтетичних йодистих сполук потрапляє в наглухо закритий бутиль, а тому мусить містити в собі відчутну частку консервантів щоб не мати затхлого запаху та відповідних присмаків. Контроль за якістю такої продукції якщо і ведеться, то нерегулярно, враховуючи те, що у підприємств-виробників лабораторний контроль  як такий відсутній, - переконує працівник «Луцькводоканалу».
    А тепер щодо того, як «постраждали» виробники бутильованої питної води від підвищення збору за використання підземних і поверхневих вод. Різниця в сумі збору становить 70,56 гривні за 1 м3 тобто за 1000 літрів. 1 літр бутильованої води коштує за даними виробників від 1,05 гривні. Збільшення собівартості буде аж на 7 копійок за 1 літр. Це при тому, що валові витрати на «поглиблену» очистку води на 1 літр становлять орієнтовно 20 копійок. Тепер буде 27 копійок на 1 літр.
    Враховуючи те, що виробники бутильованої води купують її у КП «Луцькводоканал» і отримують з водопровідної мережі міста по ціні 2,88 гривні за 1 м3, тобто по 0,3 копійки за 1 літр, їх прибутки впадуть, в зв’язку з ростом оподаткування, з приблизно 425% до 300%.


    http://vip.volyn.ua
    Категорія: Новини України | Переглядів: 763 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net